banner333

banner309

Şehit Polisin İsmi Z-Kütüphane’ye Verildi

Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Şiran 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokuluna Şehit Tamer Aktaş adına Zenginleştirilmiş Z Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Şiran 07.02.2018, 08:00 06.02.2018, 23:51
Şehit Polisin İsmi Z-Kütüphane’ye Verildi
banner400

Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Şiran 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokuluna Şehit Tamer Aktaş adına Zenginleştirilmiş Z Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyalog artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi Uygulamaya konulmuştur.

Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane); zeka oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde yukarıdaki standartlarda oluşturan Z kütüphanelere aziz şehitlerimizin isimleri verilmiştir.

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Şiran 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokuluna Şehit Tamer AKTAŞ isimli Z Kütüphane kurulumu tamamlanmış olup, 06/02/2018 tarihinde öğrencilerin kullanımına açılmıştır.

Açılış programına Şiran Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Şehit Polis Tamer Aktaş'ın eşi ve kızı, İlçe milli eğitim müdürleri, okul kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49