banner333

banner309

Şafak Altun, Şiran'da Üniversite Öğrencilerine Doğanın İnovasyonu Üzerine Bilgiler Verdi

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Gümüşhane Üniversitesi Kariyer Merkezi iş birliğinde, "Şafak Altun ile Doğanın İnovasyonu" konulu bir söyleşi etkinliği düzenlendi.

Şiran 19.11.2023, 12:57
Şafak Altun, Şiran'da Üniversite Öğrencilerine Doğanın İnovasyonu Üzerine Bilgiler Verdi
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çok Amaçlı Salon'da hibrit (çevrim içi ve yüz yüze) şekilde gerçekleştirilen etkinliğe gazeteci ve yazar Şafak Altun çevrim içi olarak katılım sağladı.

Etkinlikte öncelikle Şafak Altun'un biyografisine yer verilerek Altun'un ülkemize kattığı değerlerden, yazmış olduğu kitaplar ve söyleşilerden bahsedildi. Altun, kaleme aldığı "Doğanın İnovasyonu" isimli kitabının içeriği hakkında bilgiler vererek etkinliğe devam etti.

Altun, Yalı Çapkını kuşundan hızlı tren, dulavrat otundan cırt cırtlı bantlara, nilüfer bitkisinden kir ve leke tutmaz tekstil ürünlerine ve köpek balığı dersinden ilham alınarak üretilen yüzmede hızı artırıcı dalgıç mayolarına kadar pek çok ürün hakkında birbirinden değerli ve faydalı bilgileri öğrencilere anlattı.

Doğanın ilham verici özelliğine yoğunlaşan, var olan bir varlıktan esinlenilerek nasıl yeni ürünlerin çıktığını anlatan "ihtiyaçlar, yenilikçinin anasıdır" diyen Altun, söyleşinin devamında hem mesleki ve kariyer hayatına hem de inovasyon sürecine yönelik öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, etkinliğin öğrencilerine ilham verici bir deneyim sunduğunu belirterek şunları söyledi:

"Ülkemizin önde gelen gazeteci ve yazarlarından olan Sayın Şafak Altun'un gerçekleştirilen etkinlikteki katkılarından dolayı hayli mutlu olduk. Sayın Altun notlarını doğadan alarak kaleme aldığı kitabında, doğanın bize sunduğu eşsiz kaynakları ve ilham verici özellikleri keşfetmemize yardımcı oluyor. Bu etkinlikte Altun'un anlattıkları, öğrencilerimizin doğanın sunduğu bu değerleri nasıl inovasyona dönüştürebilecekleri noktasında onlara önemli bir bilinç ve farkındalık kazandıracaktır.

Bu amaçla da etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyor, değerli bilgileriyle öğrencilerimize yol gösteren Gazeteci ve Yazar Sayın Şafak Altun'a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."

Etkinliğe, Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri ve akademik personeli katıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33