banner333

banner309

TEDAŞ ve Çoruh EDAŞ, saha çalışanları için dijital eğitim iş birliğine imza attı

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ve Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), saha çalışanlarına verilen teknik eğitimlerin dijitalleştirilmesi konusunda iş birliği yaptı. Anlaşma ile saha çalışanlarına verilen teknik eğitimlerin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması hedefleniyor.

Güncel 20.11.2023, 08:53
TEDAŞ ve Çoruh EDAŞ, saha çalışanları için dijital eğitim iş birliğine imza attı
banner400

Faaliyet gösterdiği 5 ilde kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sağlama hedefiyle çalışmalarını sürdüren Çoruh EDAŞ, çevre ve insan odaklı iş yaklaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Şirket bünyesinde görev yapan tüm saha çalışanlarına verilecek eğitimlerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak gerçekleştirilmesini sağlayan “TEDAŞ Dijital Atölye Sisteminin” Çoruh EDAŞ tarafından kullanımına yönelik iş birliği sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan iş birliği ile Çoruh EDAŞ'ta görev yapan 1000'i aşkın saha çalışanına, tehlikelerden uzak, esnek ve etkili bir şekilde eğitim sunulacak. Sistem sayesinde eğitimlerde teknik bilgilendirme konuları öncelikli olarak ele alınacak. Gerçek hayatta karşılaşılan problemlerden yola çıkılarak üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan, sanal gerçeklik senaryoları ve bu senaryolar içerisinde kullanıcıların problemlerin çözümü için gerçekleştirebilecekleri çeşitli etkileşimleri içeren yazılım teknolojisi ile ilerletilen sistemde öncelik yine “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerinin olacak.

TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada, "Elektrik dağıtım sektöründe verilen tüm eğitimlerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak verilmesini sağlayan TEDAŞ Dijital Atölye Sistemimizin Çoruh EDAŞ tarafından kullanımına ilişkin protokolün imza töreninde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Dijital Atölye Sistemi, sektörümüzün yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda, TEDAŞ olarak bizim en çok önemsediğimiz konulardan biri olan eğitim faaliyetlerinin verimlilik esasına dayalı yürütülmesi çerçevesinde hayata geçirilmiş bir projedir. Yaptığımız çalışmaların şirketiniz tarafından benimsenmiş olması; kamu-özel iş birliği dayanışmasına iyi bir örnek teşkil etmektedir. Diğer taraftan ortaya koyduğumuz bu ürüne göstermiş olduğunuz ilginin bizleri yeni çözümler üretmek için motive ettiğini de sözlerime eklemek isterim. Kamu ve özel sektörün iş birliği ve birlikte hareket etmesine katkı sağlayacak olan bu projemizde emeği geçen herkesi kutluyor, bu iş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum. TEDAŞ olarak yapacağımız yeni projelerle ilklere imza atmaya ve sektöre yön vermeye devam edeceğiz inşallah." dedi.

Çoruh EDAŞ Müdürü Mehmet Aydın ise iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada, "TEDAŞ bünyesinde hazırlanıp hayata geçirilen Dijital Atölye Projesini hem sektör hem de Şirketimiz için önemli bir adım olarak görüyoruz. Katkılarını kısa sürede göreceğimize inandığımız bu projenin ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çoruh EDAŞ olarak önceliğimiz kaliteli ve kesintisiz hizmeti tüketicilerimiz ile en doğru şekilde buluşturmak. Bu hizmet arzını sağlarken de en büyük gücümüz saha çalışanlarımız. Söz konusu projenin eğitimlerine katılacak olan ekip arkadaşlarımız ve Şirketimiz adına başta Sayın Genel Müdürümüz Ömer Sami Yapıcı olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyor, imzaladığımız bu sözleşmenin şirketimize ve elektrik dağıtım sektörüne büyük değer katacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33