banner333

banner309

Bakan Işık, Babaocağı Şiran'da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, babaocağı Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde Belediye Başkanlığı ve Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.

Şiran 17.10.2015, 21:49 19.10.2015, 08:49
Bakan Işık, Babaocağı Şiran'da
banner400

Trabzon’dan karayoluyla Şiran’a gelen Bakan Işık, Belediye Başkanlığı yanındaki alanda yapılacak olan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacak tesisin temelini beraberindeki heyetle attı.

“TÜRKİYE ARTIK DÜNYA’DA İLKLERİ YAPIYOR”

Burada yaptığı konuşmada ilçeye yapılan yatırımlardan bahsederek emeği geçen herkese teşekkür eden Bakan Işık, “Herşey beraberlik ve kardeşlikle halloluyor. Türkiye’nin her yerine hizmetler yapılıyor. Düne kadar emekliye maaşını ödeyemeyen dönemler oldu bu ülkede. Ne oldu da bu yatırılar yapıldı. Bunun sırrı istikrardır. Hızla büyüdük ve artık IMF memurlarına hesap vermiyoruz. İyi bir yönetimle istikrar bir araya gelince yatırımlar 13 yıldır yapıldı. Dün akşam Türksat 4B uydusunu gönderdik. Ayrıca bugün dünyada ilk kez denizin altından Kıbrıs’a su götürdük. Türkiye artık dünyada ilkleri yapıyor. Bu ülkeye artık Avrupa’yı gıpta ile izlemek yakışmaz artık. Türkiye büyüyüp güçlenirken herkes sevinirken bazıları üzülüyor. Onun için huzursuzluk, istikrarsızlık çıkarırız diyorlar” dedi.

“BUNDAN SONRA TEK YOLLARI SİLAH BIRAKMAK”

Türkiye’nin son 35 yıldır terör belasıyla uğraştığını, bu olmasaydı Türkiye’nin bugün Almanya ile bilek güreşi yapar halde olacağını kaydeden Bakan Işık, “35 yıldır kaynak ayırıyoruz. Biz bu sorunu samimiyetle çözmek istedik. Birileri fırsat bildi. 7 Haziran’dan sonra oluşan süreçte şehitlerimiz oldu. Ama tepelerine bomba yağdırdık. Şimdi kendi teknolojimizi kullandık. Göktürk uydusu 2,5 günde bir Kandil'in üzerinden geçiyor. F-16 uçaklarımız da kendi geliştirdiğimiz bombalarla hedefleri vuruyor. 23 Temmuz’dan sonra teröre en büyük darbe vuruldu, kayıplar verdirildi. Bundan sonra tek yolları silah bırakmak. Haricinde yol yok. Bu işte sonucu bu defa alacağız. Bu ülke helikopterini, tankını, insansız hava aracını kendisi üretiyor” diye konuştu.

(YERLİ ARABA ÜRETİLMESİ) “BU DEFA BAŞARACAĞIZ”

Türkiye’nin artık kendi yerli arabasını da yapacağını dile getiren Işık, “Bu defa başaracağız. Daha önceki gibi yarım kalmayacak. 2020’ye yetiştireceğiz. Birileri çok rahatsız oldu bundan. Aceleniz ne? Durun. Bu milletin başarısıyla gururlanmayanlar neyle gururlanacak. Birileri istemese de yapacağız. Baltalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışsalar da yapacağız. Kendi uçağımızı da yapacağız. Biz uğraştıkça birileri Türkiye’nin önüne taş koymak için çaba sarf ediyor” ifadelerini kullandı.

Koalisyonlardan da bahsederek 1 Kasım seçimleri için destek isteyen Bakan Işık, “Bu iş sen ben meselesi değil, Türkiye meselesi” tespitinde bulundu.

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz da konuşmasında özellikle son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit olanlara rahmet dileğinde bulundu. “İnşallah bugünleri de atlatacağız” temennisinde bulunan Vali Yavuz, Gümüşhane’ye son yıllarda 6,5 miyar liralık yatırım yapıldığını belirterek tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak da 30 Mart’tan bugüne kadar verdikleri sözleri birer birer hayata geçirdiklerini söyledi Şiran’ın her şeyin en güzeline layık olduğunu belirten Başkan Altıparmak, Bakan Işık’a da verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti ve yıllardır yapımı devam eden İkisu-Şiran yoluna tünel istedi.

Bakan Işık’a ilçeye özgü Ala Kilim hediye edilmesi ve AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayları Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın vatandaşları selamlamasının ardından butona basılarak temel atma gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52