banner333

banner309

İstanbul’un Bağcılar İlçesinde Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camii’nin Temeli Atıldı.

Bağcılar Belediyesi tarafından Yavuz Selim Mahallesi’nde inşa edilecek olan Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camii’nin temeli ilçe sakinlerinin katıldığı coşkulu törenle atıldı.

Gurbet 18.10.2015, 15:17 19.10.2015, 08:49
İstanbul’un Bağcılar İlçesinde Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camii’nin Temeli Atıldı.
banner400

Camii inşaatı tamamlandığında aynı anda 2 bin kişi ibadetini yapabilecek. Camii, 2443 metrekarelik otopark ile yaklaşık 1600 metrekarelik yeşil alanı da bünyesinde barındıracak. Bu arada komplekste halkın faydalanacağı Aile Sağlığı Merkezi de hizmet verecek.

Bağcılar, yeni bir camiye daha kavuşuyor. Yavuz Selim Mahallesi’nde inşa edilecek olan Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camii’nin temeli Bağcılar Gümüşhaneliler Derneği üyeleri, Gümüşhaneli hemşerimiz Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse ve ilçe sakinlerinin katıldığı coşkulu törenle atıldı.

Tören Zeynel Kaya’nın Kur’an tilavetiyle başladı. Ardından bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, bu ülkede ezanlar susmasın, minareler yükselsin, çocuklar en mükemmel eğitimi alsın şiarıyla hizmet sunduklarını ifade etti. Toplumsal refahın arttırılması amacıyla son 12 yılda önemli hizmetlerin hayata geçirildiğini de vurgulayan Babuşcu, “Sizin desteğiniz olmadan bu hizmetlerin sunulması mümkün olmaz. Millet olarak hep birlikte kenetlenmeliyiz.“ diye konuştu.

“OTOPARKLI VE YEŞİL ALANLI CAMİLER İNŞAA EDİYORUZ”

Bağcılar’ın artık Avrupa’da bile az sayıda olan projelerle anıldığının altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise ilçeye kalıcı eserler inşa etmeye devam ettiklerini belirtti. Kurulduğu günde bu yana tüm kamu kurum ve kuruluşlar arasında ayırım yapmadan hizmet verdiklerini kaydeden Çağırıcı, inançlı ve mutlu toplum oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Çağırıcı, şöyle konuştu:

“Bayındırlık çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel projeleri de hizmete sunuyoruz. İlçemizde 5 tanesi yeni olmak üzere 15 camii inşaatımız devam ediyor. Camilerimizde otopark ve yeşil alana mutlaka yer vermeye çalışıyoruz. Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Camii inşaatı da tamamlandığında2 bin kişi ibadet yapabilecek ve bunun yanı sıra 2 bin 443 metrekarelik otopark, 1600 metrekarelik yeşil alan olacak.”

 Kur’an’da, Muharrem ayının Allah’ın (c.c) her türlü kavga ve didişmeyi haram kıldığı ay olduğunun vurgulandığını anlatan İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula da bu ayda çok önemli olayların gerçekleştiğini hatırlatarak bunlardan birisinin de Hz. Hüseyin’in şehit edilmesi olduğunu belirtti. Sula, “Allah (c.c.) bizi tefrikaya bölünmekten men etsin. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere izin vermesin.” dedi. Cami Derneği Başkanı Mustafa Arslan da konuşmasında camiinin yapılması için yer tahsisi ve malzeme sağlanması gibi her türlü desteği sunan Başkan Çağırıcı’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Babuşçu, Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Sula, İlçe Emniyet Müdürü Erden Bursalı birlikte butona basarak camiinin temeline ilk harcı attılar.

“CAMİİ VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AYNI TESİSTE YER ALACAK”

Camiinin 934 metrekarelik ibadet alanında 2 bin kişi aynı anda ibadet yapabilecek. Camiinin otoparkı da 2 bin 443 metrekarelik bir alana kurulacak. Camii yaklaşık 1600 metrekarelik göz alıcı peyzaja sahip yeşil alanı da barındıracak. Ayrıca 1303 metrekarelik avlu da cemaatin hizmetine sunulacak. Bu arada halkın faydalanacağı Aile Sağlığı Merkezi de yine kompleks bünyesinde yer alacak. 


Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51