banner333

banner309

Sadak Baraj Suyunu Kullanamayan Çiftçiler İsyan Ediyor

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas Sadak Baraj Sulaması projesinin idari bazı sorunlar nedeniyle hala tamamlanamamış olduğuna dikkat çekerek, bu beceriksizliğin bedelinin Kelkitli çiftçilere ödettirildiğini söyledi.

Kelkit 13.06.2021, 12:42
Sadak Baraj Suyunu Kullanamayan Çiftçiler İsyan Ediyor
banner400

Yaptığı açıklamada Kelkit’te adeta bir dramın yaşanmakta olduğunu kaydeden İl Başkanı Ziya Nas, “İlçemize yaptığımız haftalık ziyaretlerimiz sırasında kuraklık nedeniyle yanan ekinlerini kurtarmak için tankerlerle su taşıyan çiftçilerimize şahit olduk. Bir yıllık emekleri birilerinin ilgisizliği, beceriksizliği nedeniyle yok olurken vatandaşımız çaresizce izliyor, isyan ediyor. Sesini duyan var mı bilinmez ancak derdine derman olmakla görevli kesimlerin duymazdan geldikleri bir gerçek. Bu gerçekten çok üzücü bir durum” dedi.

Sadak Barajında su tutulmaya 2014 yılında başlandığını, 2016 yılında ise sulama projesinin ihale edildiğini hatırlatan Başkan Nas, “İş bitirme süresi 2 yıl olan proje hala tamamlanabilmiş değil. Bu durumun sebebi ise 2 noktada kamulaştırma için yer sahiplerinin ikna edilememiş olması ve konunun mahkemeye taşınması. Anlaşılır gibi değil. Susuzluktan tarlada kuruyan ürününün başında feryat eden vatandaşımızı, “bekle hemşerim, mahkeme bitince suyu vereceğiz”  diye mi teskin edeceğiz? Elindeki hortumla karınca misali yangına müdahale etmeye çalışan çiftçimizi “yarın ola hayr ola” diye mi geçiştireceğiz? Bu nasıl bir mantık? Bu nasıl bir vicdan?” ifadelerini kullandı.

Yetkilileri seslenerek konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını isteyen Nas, şunları söyledi; “İster seçilerek olsun ister atanarak olsun sizler bu makamlara Gümüşhane’ye hizmet etmek için geldiniz. Yapmanız gereken de sorun üretmek değil çözüm bulmaktır. Çözümün yolu da çiftçinin isyanına kulak vermektedir. Vatandaşın derdiyle dertlenmektedir. Samimiyetle çaba göstermektedir.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:14
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:30
Akşam 19:55
Yatsı 21:35