banner333

banner309

Kara: Esnaf ve sanatkârlar için ekonomik destek ve tedbirleri büyük bir umutla bekliyoruz

Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Beyler Kara, Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgınına karşı devletin aldığı kararların hepsinin yanında olduklarını belirterek, virüsün milletin birlikte vereceği mücadele ile yenileceğini söyledi.

İş Dünyası 24.03.2020, 23:04
Kara: Esnaf ve sanatkârlar için ekonomik destek ve tedbirleri büyük bir umutla bekliyoruz
banner400

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında devletin aldığı tedbirlere titizlikle uyulması gerektiğini belirten Kara, “Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs hastalığıyla ilgili başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sağlık bakanımız, içişleri bakanımız, bilim kurulu üyelerimiz ve bu mücadelede büyük özveri ile gecesini gündüzüne katarak görev yapan sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hastalığın önlenmesi ve tedavisi için zamanında alınan kararlarlar sevindiricidir. Ülkemizin ve halkımızın sağlığı bakımından alınan ve alınacak olan tüm kararları esnaf ve sanatkârlar camiası olarak sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu. 

Tüm ülkede olduğu gibi Gümüşhane’de de virüse karşı birçok önlem alınarak çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünün altını çizen Başkan Kara, “Ülke olarak bu mücadeleyi hep birlikte destek vermeliyiz. Devletimizin aldığı kararlara cesur ve yüreklice desteklersek, kazanan bizler olacağız. Bu anlamda devletimizin aldığı kararların ilimizde uygulanması aşamasında gerekli hazırlık ve çalışmaları büyük bir hassasiyetle yürüten başta sayın valimiz olmak üzere belediye başkanımıza emniyet müdürümüze ve kolluk kuvvetlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizlerde esnaf sanatkar camiası ve vatandaş olarak alınan tedbirlere sıkı sıkıya uymalıyız. Vatandaşlarımızın panik ve tedirginliğe mahal, fırsatçılara da prim vermemesi gerekiyor” dedi. 

Ülke olarak büyük bir sınavdan geçtiklerini, bu zorlu süreçte esnafın yaşadığı ekonomik sürecin net olduğunu ifade eden Kara, “Ülkemizi sarsan bu olayda Cumhurbaşkanımızın ekonomik tedbirlerini olumlu karşılıyor, bu süreçten en fazla etkilenen ve en mağdur durumda olan esnaf ve sanatkârlar içinse alınması gereken ekonomik destek ve tedbirleri büyük bir umutla hükümetimizden bekliyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49