banner333

banner309

Vekil Küçük,GÜDEF'in 15 Şubat Programına Katıldı

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) il, ilçe ve köy dernekleriyle birlikte Gümüşhane'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106.yıldönümünü kutladı. Programa katılan Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük, vatandaşlara seslendi.

Gündem 12.02.2024, 19:52
Vekil Küçük,GÜDEF'in 15 Şubat Programına Katıldı
banner400

Gebze ilçesinde bulunan Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde düzenlenen programda protokol konuşmalarının ardından Gümüşhaneli araştırmacı yazar Volkan Şenel tarafından " Gümüşhane'nin kurtuluş tarihi" konulu sunum gerçekleştirildi.

Program Tiyatro Roza ekibinin "Gümüşhane'nin kurtuluş mücadelesi" konulu tiyatro gösterisiyle sona erdi.

Etkinlikte Kocaeli GÜDEF Başkanı Selami Kolcu’nun ardından konuşan MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük, “Ben sadece Gümüşhane Milletvekili değil ülkemizin diğer illerinde yaşayan hemşerilerimizin de milletvekiliyim” dedi.

Gurbette yaşayan Gümüşhanelilerin enerjilerini ve hedeflerini Gümüşhane’de yaşayan vatandaşlarla birleştirdiklerinde hem Gümüşhane’deki hem de gurbetteki Gümüşhanelilerin kazanacağını belirten Milletvekili Küçük, “Yeter ki Gümüşhaneli olsun. İzmir’de de yaşasa, Bursa’da da yaşasa, Kocaeli’de de yaşasa, İstanbul’da da yaşasa hepinizin başımın üstünde yeriniz var. Bütün hemşehrilerimin Ankara’da bir odası var, bir yeri var. Hiç ayrım yapmadan ve ayrıştırmadan bütün hemşerilerimin sorunlarını çözmeye çalışacağım. İnşallah bundan sonra da sizleri buralara gelip devamlı ziyaret edeceğim” diye konuştu.

Konuşmasında Gümüşhane’nin yetiştirdiği büyük şair ve ozan Dilaver Cebeci’nin Türkiye’m şiirinden bir dörtlük seslendiren Küçük, “Gümüşhane işgalinde ecdadımız teslim olmadı. Anadolu’nun bütün topraklarında olduğu gibi işgale bütün gücüyle direndi ve Rus ordusu ve Ermeni çeteleri bu direnci kıramadığından dolayı çekilmesiyle ilimiz bağımsızlığını kazanmıştır. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelemizi veren bütün silah arkadaşlarına şehitlerimize, gazilerimize minnetlerimiz sunuyorum, şehitlerimizin ruhları şad olsun diyorum.  Yüce Rabbim bu topraklarda ezan sesini dindirmesin, al bayrağımızın gölgesinde sonsuza denk yaşamayı bizlere nasip etsin. Vatanımızın bir taşını değil tozunu bile vermeye müsaade etmeyeceğiz. Programı düzenleyen Kocaeli GÜDEF Başkanı Selami Kolcu ve yönetimine, programa katılan hemşerilerimize, misafirlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Temmuz 2024
İmsak 03:11
Güneş 05:01
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:56
Yatsı 21:38