banner333

banner309

Gümüşhaneli İş Adamlarından Erdal Kurt’a Proje Desteği

Gümüşhaneli İş adamları Derneği’nin kurucu başkanı olan İYİ Parti Şiran Belediye Başkan Adayı Erdal Kurt’a Gümüşhaneli iş adamlarından proje desteği geldi.

Gündem 30.01.2024, 11:21
Gümüşhaneli İş Adamlarından Erdal Kurt’a Proje Desteği
banner400

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Erdal Kurt verilen desteklerden memnuniyet duyduğunu   dile getirirken, gerçekleştirecek projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdal Kurt, “ Hemşerimiz , sanayici ve iş adamı Yeşilyurtlar Endüstriyel  Isıtma Sistemleri  Şirketi  sahibi  Osman Yeşilyurt , İlçemizde  fasulye ve muhtelif gıda üretim, paketleme ve satış  işletmelerinin planlama, üretim ve pazarlama ünitelerini kurarak  ilçemiz istihdamına katkıda bulunmak üzere söz konusu tesislerin projelendirme ve faaliyete geçirilmesine kadar olan tüm süreçleri taahhüt ederek ilçemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasında etkin bir rol üstlenebileceğini  ifade etti. Bu destek için kendisine teşekkür ederim” dedi.

 KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIKTA YENİ VE VERİMLİ ÜRETİM
Hayvancılık için ilçede verimli bir üretim gerçekleştirmek istediklerini ve bunun sorumluluğunu da Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Ulutaş’ın üstleneceğini belirten Kurt, “Şiran’da   hayvancılık vasıtasıyla   ekonomik yapıyı güçlendirmek anlamında önemli olan, proje kapsamında yetiştiricilere ödünç olarak küçük baş hayvan verilmesi, bakım beslenme sağlık ve yem bitkileri yetiştiriciliği kapsamında teknik bilgiler yer almakta. Proje Bafra ırkı ile Ege Bölgesinde yetiştirilen Sakız Irkı melezlemesi ile elde edilen koyunların özellikle ikiz ve üçüz doğum oranı yüksek koyunlar olması, nedeniyle bu yüksek ırkın üretiminin teşvik edilmesi Şiran’ın üretim merkezi haline gelmesi sağlanacak. Proje, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Zafer Ulutaş’ın Danışmanlığı ve Sorumluluğunda yürütülecek” diye konuştu.

 Enerji Enerji  ünitelerini, Türkiye, Avrupa ,Ortadoğu, Kuzey Afrika  ve Türk  Cumhuriyetinde  planlayan ve pazarlayan Eksenar Enerji Teknoloji firma temsilcisi, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydın  öncülüğünde  enerji üreti için önemli adımlar atılacağını da dile getiren Erdal Kurt, “ Konut ve iş yerlerinin  enerjilerini kendilerinin üretip fazlasını devlete satış imkanı sağlayan ve diğer enerji sistemlerinden farklı olarak depolama sistemine sahip, İller Bankası ve uluslar arası kuruluşlardan belediyeler  aracılığıyla  kaynak sağlamanın mümkün olduğu bu sistem projelerinin hayata geçirilmesi  ekonomik ve sosyal gelişim ile istihdama katkıda bulunacak, kurulum uygulama gücüne bağlı olarak  en az 50 kişilik istihdam sağlayacak kapasitede olacak” ifadelerinde bulundu.

ÇOCULARA EĞİTİM PİSTİ
Çocuklar İçin Trafik Eğitim Pisti Projesi, küçük yaşlardan itibaren trafik kurallarını öğrenme ve uygulama becerisini kazandırmayı amaçlayan özel bir projeyi daha hayata geçirmek istediklerini söyleyen Kurt, “ Eğitim pisti çocuklara  gerçek hayattaki trafik sistemini  simule ederek pratik yapma imkanını tanımakta  ve trafik güvenliği konusunda erken yaşta  bilinçlenmelerine katkıda  bulunacak. Projenin tüm aşamaları  ve İlçemiz hizmetine sunulmasına kadar olan  süreçte iş insanlarımız Murat  ve Seher Yetimoğlu tarafından sağlanacak” dedi.

Yorumlar (2)
Lütfi 4 ay önce
Helall be erdal başgan
Muammer 4 ay önce
Yolun açık olsun Erdalım
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Mayıs 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:53
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:45
Yatsı 21:26