banner333

banner309

Şehit Öğretmenimizin İsmi Görev Yaptığı Okula Verildi

Tunceli-Pülümür karayolunda PKK’lı teröristlerce şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ın ismi, görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki okula verildi.

Güncel 08.08.2017, 22:50 08.08.2017, 22:53
Şehit Öğretmenimizin İsmi Görev Yaptığı Okula Verildi
banner400

Tunceli-Pülümür karayolunda PKK’lı teröristlerce şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ın ismi, görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki okula verildi.

Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı Mahallesi’nde görev yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran’da memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda PKK’lı teröristlerce yolu kesilip aracı yakıldıktan sonra kaçırılarak şehit edilmişti. Siverek Kaymakamlığınca Çiftçibaşı Mahallesi’ndeki okulda yapılan tadilatın ardından TÜBİTAK tarafından Necmettin Yılmaz hatırasına kütüphane kurulmuştu. Şehit öğretmenin unutulmadığı Şanlıurfa’da Valilik tarafından alınan kararla şehit öğretmenin görev yaptığı okulun adı Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz olarak değiştirildi. Okulun bahçesinde düzenlenen törenle Siverek Kaymakamı Metin Demirel, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu tarafından şehit öğretmenin isminin yazılı olduğu yeni tabela okula asıldı.

Şehit öğretmenin öğrencilerinden Hasan Çaçan, Necmettin Yılmaz’ı çok sevdiğini söyleyerek, “Öğretmenimizi şehit edenlerin Allah belasını versin. Biz onu çok seviyorduk, bizim eve gelirdi, beraber yemek yerdik” diye konuştu. Necmettin öğretmenini çok özlediğini kaydeden 3. sınıf öğrencisi Mircan Çaçan ise isminin okula verilmesine çok sevindiklerini ifade etti.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Necmettin Yılmaz’ın teröristler tarafından hunharca şehit edildiğini belirterek, “Olayın ardından Bakanımızın talimatıyla kendi görev yaptığı okula Necmettin öğretmenimizin ismi verildi. Hepimize hayırlı olsun. Necmettin öğretmenizi, hem eğitim camiası hem de bölge insanı unutmadı” dedi.

Siverek Kaymakamı Metin Demirel ise “Şanlıurfa Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda, şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın ismini ölümsüzleştiriyoruz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti devleti baki kaldıkça öğretmenimizin adı da burada yaşayacaktır. Allah’tan öncelikle Necmettin Yılmaz kardeşimize, bu vesileyle tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, minnetlerimi ifade ediyorum” dedi. 

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34