banner333

banner309

AGD'den, Abdulkadir Molla'nın İdamına Kınama

Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane Şube Başkanı Naci Şenel yaptığı basın açıklaması ile Bangledeş'de Cemaat-i İslami’nin Genel Sekreteri Abdülkadir Molla'nın idamını protesto etti.

Güncel 13.12.2013, 08:55 13.12.2013, 16:27
AGD'den, Abdulkadir Molla'nın İdamına Kınama
banner400
 Değerli Basın Mensupları;

Geçtiğimiz günler uluslararası arenadan gelen yoğun tepkilerden dolayı askıya alınan idam kararı bugün onaylandı. . En başından beri temel insan hak ve hürriyetlerinin uzağında bir tutum izleyen Bangladeş Hükümetinin ve hükümetin güdümündeki yargının bu kararı apaçık bir zorbalıktır. Bangladeş Hükümeti, sömürünün ve emperyalizmin her türlüsüne karşı çıkan bir hareket olan Cemaat-i İslami’yi tasfiye etmek için açıkça insanlık suçu işlemektedir. Bu idamı ve Bangladeş Hükümetini şiddetle protesto ediyoruz.
Aynen 28 Şubat Postmodern Darbesinin yerli aktörlerini yaptığı gibi Bangladeş Hükümeti dışarıdan, Siyonist ve emperyalist çevrelerden aldığı talimatla hareket etmektedir. Kendi halkına karşı acımasız bir kıyım uygulamaktadır. Bangladeş Hükümeti, Bangladeş’in insan gücünü ve enerji kaynaklarını küresel güçlere peşkeş çekerek ikbal peşinde koşan kadrolardan oluşmuştur. En başından beri ülkenin enerji kaynaklarının yağmalanmasına, insanının alın terinin ve emeğinin sömürülmesine karşı çıkan ve bu çizgide faaliyet gösteren Cemaat-i İslami’nin idareci kadrolarına karşı tam bir kıyım yapılmaktadır. Bu idam ve infazların Bangladeş halkının özgürlüğü ve refahı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Bilakis halka rağmen kolluk kuvvetlerinin gücü ile hareket eden ceberut bir yapı vardır.
İnsanların temel hak ve özgürlerinin ayaklar altına alan Bangladeş Hükümetine karşı, çifte standartçı, ikiyüzlü ve çıkar esası güden ABD Ve AB’den bir tepki gelmesini zaten beklemiyoruz. Biz onları Bosna’dan, Irak’tan, Çeçenistan’dan, Filistin’den, Mısır’dan, Arakan’dan zaten tanıyoruz. Bangladeş Hükümetinin kendi halkına karşı yürüttüğü zorbalığın, barbarlığın ve hukuk tanımazlığın arkasında ABD, AB ve İsrail’in gizli ellerinin olduğunu biliyoruz. Bu kirli ellerin sahiplerini lanetliyoruz.
Bu ve bundan önceki haksız infazlar karşısında ses çıkarmayan İslam Ülkelerinin de yöneticilerinin ABD, AB ve İsrail ile işbirliği içerisinde olduğunu elbette biliyoruz. Aynen ülkemizde olduğu gibi duyarlılık sahibi Müslüman halkın bu idamlara ve zorbalığa aynen bizim gibi tepki koyduğunu da biliyoruz. Türkiye Hükümetini bu mesele ile ilgili duyarlı olmaya ve adım atmaya davet ediyoruz. Yapay gündemlerle, fındıkkabuğunu doldurmayan meselelerle halkımızı oyalamayın. Bedeli ne olursa olsun adaletten, haktan ve insanlıktan yana olun. Bu millet sizden bunu bekliyor.

Değerli Basın Mensupları;

Bizler Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane Şubesi olarak bu idamı bir kez daha şiddetle protesto ediyor ve lanetliyoruz. Allah’ın laneti ve gazabı tüm zalimlerin ve işbirlikçilerinin üzerine olsun. Onlar akıttıkları kanda boğulacaklardır. Bu haksızlıklar ve zulümler karşısında susanlar ise elbette alınlarında kara bir leke ile bir ömür dolaşacaklardır. Bu kara lekeyi taşımak istemeyen, insanlık onuruna ve duyarlılığına sahip olan herkes bu idama tepkisini en şiddetli biçimde göstermelidir. Zalimler çok yakında nasıl bir inkılâpla devrileceklerini göreceklerdir.
Yine biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak inanıyoruz ki şehadet tüm nesillere ve çağlara bir çağrıdır. Yine biz inanıyoruz ki Cemaat-i İslami’nin Genel Sekreteri Abdülkadir Molla şehadete yürümekten geri durmayacaktır. Ve her şehit zafere bir adım daha yaklaşmaktır. Şehadet Abülkadir Molla’yı ölümsüz kılacaktır. İnsanlıktan nasibini almamış emperyalist güçler ve işbirlikçi Bangladeş Hükümetinin mensupları için ise elbette çok yakında çetin bir azap vardır.

                                                                                                                      

                                                                                                                  Naci ŞENEL                                                          

                                                                                                                                       Anadolu Gençlik Derneği

                                                                                                              Gümüşhane Şube Başkanı

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51