banner333

banner309

Gümüşhanespor’un Yeni Başkanı Vahit Olgun Oldu

Misli.com TFF 2.lig, Beyaz grupta mücadele eden Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun oldu.

Gümüşhanespor 21.09.2020, 22:16
Gümüşhanespor’un Yeni Başkanı Vahit Olgun Oldu
banner400

Misli.com TFF 2.lig, Beyaz grupta mücadele eden Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun oldu.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan kongresinin çeşitli sebeplerle iptal edilmesinin ardından bugün gerçekleştirilen kongrede İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Vahit Olgun kulübün yeni başkanı oldu.

Kulüp tarihinde ilk kez yönetim kuruluna 2 kadın üye dahil olurken, yeni başkan Vahit Olgun, 12,5 milyon TL olan borçlarını 12,6 milyon TL yapmamanın sözünü verdi.

Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede seçimlerin ardından delegelere teşekkür eden Olgun, "Gümüşhanesporumuzun bu yılki harcamaları hariç 12,5 milyon borcu var. İnşallah önümüzdeki yıl sizlerin önüne çıktığımızda bizim dönemimizle ilgili bir kuruş geriye borç sirayet etmeden, geçmiş dönem borçlarından da en azından yüzde 20-30 oranında azalmayla sizlerin huzuruna çıkacağımızı net olarak ifade edeyim. 12,5 milyon liralık borç asla 12,6 milyon lira olmayacak, aşağıya doğru gelecektir" dedi.

"Yoğun kampanyalar düzenleyeceğiz"

Kulüple ilgili önümüzdeki günlerde yoğun kampanyalar düzenleyeceklerini, bu sezonla ilgili tüm planlamaları yaptıklarını ve hiçbir kaygılarının olmadığını dile getiren Olgun, "Asla geçmişle hesaplaşma adına buraya gelmedik. Geçmişle hesaplaşmadan geleceği inşa etmek üzere hem sizlerle hem yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla hem de Türkiye genelindeki büyük Gümüşhane ailesiyle birlikte geleceği inşa etmek üzere emin adımlarla ilerleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde yoğun kampanyalar düzenleyeceğiz. Sezonla ilgili tüm planlamaları yaptık, bu sezonla ilgili hiçbir kaygımız ve eksiğimiz yoktur. Yolumuza devam ediyoruz. Yapacağımız kampanyaların tamamı geçmişi sıfırlayabilmek, geleceğe ümitle bakabilmek adınadır. Gümüşhanespor tarihinde bu dönemi altın harflerle yazacak bir dönem oluşturma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

"26 futbolcumuzun transfer yasağıyla ilgili federasyona müracaatı var"

Antrenör Halim Karaköse ile takımın yoluna devam edeceğini ifade eden Olgun, "Transfer yasağımız var. Geçen dönem mücadele eden arkadaşlarımızla görüştük ve sözleşmelerimizi imzaladık. Altyapıdan gelen kardeşlerimizi de profesyonel yaparak sahaya çıktık. 26 futbolcumuzun transfer yasağıyla ilgili federasyona müracaatı var. Bunların 12’si zaten bizde mevcut futbolcu kardeşlerimizdi onlar muvafakatlarını verdi. Buradan ayrılanlarla da görüşmeler yaptık. Birçok kardeşimiz olumlu dönüşler yaptı. Gelenler ve geleceğiz diyenler oldu. Bizim bu yaklaşım ve görüşmelerimiz, her ne kadar Gümüşhanespor’dan alacakları olsa bile en azından Gümüşhane halkından mutlu ayrıldıkları için Gümüşhane adına böyle bir fedakarlıkta bulunabileceklerini dile getirdiler. Gönlümüz arzu ediyor ki transfer yasağını kaldırıp bu sezon rahat bir nefes almaktır. Bu en büyük çabamız ve çalışmamız olacaktır. Eğer bunu başaramazsak altyapıdan ve geçen yıldan devam eden futbolcularımızla birlikte biz bu ligde çok iyi konumda oluruz. Hepimiz için gelecek günler aydınlık olacak” ifadelerini kullandı.

Kulübün Tekke köyünde bulunan tesislerinde yeni tip koronavirüs hastalığı salgını nedeniyle teras katta açık havada gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen yaptı.

"Gümüşhanespor’un yanında olmaya devam edeceğim"

Kongrede yaptığı konuşmada takımın sahaya çıkmasında emeği geçen tüm Gümüşhanespor sevdalılarına teşekkür eden Başkan Çimen, “İnşallah bundan sonra daha güzel başarılara hep beraber koşarız. Gümüşhanespor Gümüşhanelilerin takımıdır. Gümüşhanespor’a başkan olmak, yönetici olmak bir cesaret işidir, herkes yüreğini ortaya koyamaz. Şehrin Belediye Başkanı olarak her zaman sizlerin yanınızdayım. Bugüne kadar bu kulübe kim emek verdiyse her zaman şehrin bir evladı olarak yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Biz Gümüşhanespor’u kuranlardanız, bugünlere gelmesinde her zaman destek olan bir kardeşinizim. İnşallah bundan sonra bu desteğimiz artarak sürecektir. Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bende bu şehrin bir evladı olarak Gümüşhanespor’un yanında olmaya devam edeceğim tüm Belediye Başkanı arkadaşlarımla” dedi.

Divan üyesi ArzularKabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış da kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Hepimiz elimizi taşın altına koyarsak başarılı bir Gümüşhanespor’u göreceğiz. Geçen yıldan bugüne çok zorlu günler geçirdik. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kongrede gündem maddesi gereği yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider tablosu okunarak ibra edildi.

12,4 milyon lira borç var

22.11.2019-21.09.2020 tarihleri arasındaki faaliyet raporuna göre Gümüşhanespor’un dönem geliri 1 milyon 418 bin lira, dönem gideri 2 milyon 680 bin lira, SGK 1 milyon 864 bin lira, Maliye borcu 721 bin lira, teknik heyet ve futbolcu borçları 8 milyon 220 bin lira, kredi borcu 750 bin TL, personel borcu 153 bin lira, esnaf borcu 750 bin lira, toplam borcumuz 12 milyon 400 bin lira, eski dönem borçlarından kalan borç 8 milyon 808 bin lira, yeni dönemden kalan borç 1 milyon 262 bin lira olarak oylandı ve kabul edildi.

Denetleme kurulu raporu okunmasının ardından yönetim ve denetim kurulu üyesi seçimlerine geçildi. Yapılan oylama sonucunda tek aday olan Vahit Olgun başkan seçildi.

Seçimlerin ardından tekrar söz alan Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Bu şehrin beklentisi birlik, beraberliği sağlayarak Gümüşhanespor’u o eski güzel günlerine kavuşturmak. Bizim üst kimliğimiz Gümüşhanespor’dur. Siyasi kimliklerimiz farklı olabilir ama hepimizi tek kimlik altında birleştiren Gümüşhanespor’dur” şeklinde konuştu.

"Resmi hüviyete kavuşmadan 1 milyon liranın üzerinde ödeme yaparak takımımızın sahaya çıkmasını sağladık"

Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun ise “Türkiye’nin muhtelif yerlerindeki hemşehrilerimizle işadamlarımızın katkılarıyla bu listeyi oluşturduk. Gümüşhanespor yönetimi bugüne kadar sadece şahıslar üzerinde yürüyordu. Bunu toplumun her kesimine açacak bir oluşum yapmak istedik. Bu taşın altına elini hep birlikte koyacaklar. Gümüşhanespor’un kuruluşundan bugüne kadar katkı sağlayan tüm başkanlarımıza, onursal başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Gümüşhanespor’un bugün sahaya çıkması bir başarıdır. Bunun üzerine neler koyabiliriz diye yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla hep birlikte değerlendirip yol alacağız. Biz kongreye gelmeden önce 750 bin lira nakit ödeme yaptık. Resmi hüviyete kavuşmadan 1 milyon liranın üzerinde ödeme yaparak takımımızın sahaya çıkmasını sağladık” dedi.

"Geçmişle hesaplaşmadan hep birlikte geleceği inşa etmek üzere emin adımlarla ilerleyeceğiz"

Gümüşhanespor’u kaldığı noktadan daha ileriye götürmek adına geldiklerini ifade eden Olgun, “Allah muvaffak kılsın. Biz Gümüşhanespor’u siyaset üstü değerlendirip ortak payda yapma düşüncesi içerisindeyiz. İyi bir başlangıç yaptık. Bu sezonla ilgili tüm planlamamızı yaptık. Sadece bu sezonu kurtarmanın hiçbirşey ifade etmediğini herkes gibi biliyoruz. Önümüzdeki yıl tekrar aynı sorunlarla karşılaşmama adına büyük Gümüşhane ailesini hep bir araya getirip büyük organizasyonlarla önümüzdeki dönemlerde Gümüşhanspor’un önünü açmak için yoğun bir mücadele sarf edeceğiz. Gümüşhanesporumuzun bu yıl ki harcamaları hariç 12,5 milyon borcu var. İnşallah önümüzdeki yıl sizlerin önüne çıktığımızda bizim dönemimizle ilgili bir kuruş geriye borç sirayet etmeden, geçmiş dönem borçlarından da en azından yüzde 20-30 oranında azalmayla sizlerin huzuruna çıkacağımızı net olarak ifade edeyim. 12,5 milyon liralık borç asla 12,6 milyon lira olmayacak, aşağıya doğru gelecektir. Asla geçmişle hesaplaşma adına buraya gelmedik. Geçmişle hesaplaşmadan geleceği inşa etmek üzere hem sizlerle hem yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla hem de Türkiye genelindeki büyük Gümüşhane ailesiyle birlikte geleceği inşa etmek üzere emin adımlarla ilerleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde yoğun kampanyalar düzenleyeceğiz. Sezonla ilgili tüm planlamaları yaptık, bu sezonla ilgili hiçbir kaygımız ve eksiğimiz yoktur. Yolumuza devam ediyoruz. Yapacağımız kampanyaların tamamı geçmişi sıfırlayabilmek, geleceğe ümitle bakabilmek adınadır. Gümüşhanespor tarihinde bu dönemi altın harflerle yazacak bir dönem oluşturma gayreti içerisinde olacağız. 

Olgun’un yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Hasan Kulaksız, Lütfü Topkara, İsa Şanlıtürk, İlhan Kartal, Numan Güney, Hicabi Durmuş, Murat Fidan, Keramettin Baylan, Osman Er, Cevdet Alemin, Muammer Özkan, Erol Ocaklı, Uğur Kartal, Turan Top, Erdal Çiçek, Mehmet Fatih Çoban, Atilla Şahin, Çetin Rıza Tanış, Fikret Orak, Ömer Sever, Arzu Durmuş, Ayşegül Öznur Parlak, Eyüp Delibaş, Muammer Şeker, Kemal Dabağ, Engin Uğur, Tahir Öztürk, Hamdi Arslan, Habib Arslan, Mustafa Seven, Engin Karabulut, Halil İbrahim Fıçıcı, Muhammet Yaman ve Hakan Aykutan.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49