banner333

banner309

Gümüşhanespor: İzmir bölgesinden hakem istemiyoruz!

Spor Toto 2.lig, Kırmızı grupta şampiyonluk mücadelesi veren Gümüşhanespor Kulübü Başkanı Kaya Büyükbayraktar, müsabakayı yöneten İzmir bölgesinden olan orta hakem Hasan Avcı başta olmakla hakem heyetine adeta ateş püskürdü.

Gümüşhanespor 04.12.2016, 17:49 04.12.2016, 18:04
Gümüşhanespor: İzmir bölgesinden hakem istemiyoruz!
banner407

Spor Toto 2.lig, Kırmızı grupta şampiyonluk mücadelesi veren Gümüşhanespor Kulübü Başkanı Kaya Büyükbayraktar, 2-2 beraber kaldıkları Sarıyer maçının ardından müsabakayı yöneten İzmir bölgesinden orta hakem Hasan Avcı başta olmak üzere hakem heyetine ateş püskürdü.

“Eğer böyle hakemler bize gelecekse ben İzmir bölgesinden hakem istemiyorum”

Müsabakanın ardından gazetecilerin maçla ilgili sorularını cevaplandıran Büyükbayraktar, “Biz Niğde’de yine bir İzmir bölgesi hakemiyle oynayıp ilk mağlubiyetimizi orada aldık. Oradaki hakemle ilgili birşey söylemek istemiyorum ama tesadüfte değil İzmir bölgesi hakemleri ama bugün burada hepimizin izlediği bir maç var. Bu bir olur atlar, iki olur neyse eyvallah ama bu 3-4 olmaz ki. Onun ötesinde oyunu soğutmadaki rakibin yaptıklarının hepsine göz yumdu. Kaleci yattı kalkmadı, futbolcu yapıyor ha keza uyarmıyor. Hiçbir şeyde bulunmuyor. Eğer böyle hakemler bize gelecekse ben İzmir bölgesinden hakem istemiyorum” dedi.

“Bizim yürüyüşümüzü engellemek istiyorlar”

Konuyu federasyona da ileteceğini kaydeden Büyükbayraktar, bunların tesadüf olmadığını belirterek, “Bizim yürüyüşümüzü engellemek istiyorlar. Düşünmek istemiyorum ama mecbur kalıyorum. Neticede bu işin birinci derecede sorumluluğunu taşıyorum. Bu saatten sonra ben İzmir bölgesinden hakem istemiyorum. Bunu çok net söylüyorum. Gerekli yerler bu mesajı alsınlar” diye konuştu.

“Bizim bir tek hedefimiz var: Fair play anlayışı içerisinde bu işi götürmek, Türk futboluna katkı sağlamak”

Gümüşhanespor’un fair-play anlayışı içerisinde futbol oynamaya çalıştığını, Türkiye’nin gönlünü fethetmiş bir Anadolu kulübü olduğunu özellikle vurgulayan Büyükbayraktar, “İmkanlarımız belli. O imkanlar çerçevesinde en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Fair play anlayışı içerisinde. Bu hareketler seyircimizi de rahatsız ve tahrik ediyor. Bizim bir tek hedefimiz var: Fair play anlayışı içerisinde bu işi götürmek, Türk futboluna katkı sağlamak. İzmir bölgesinden bir daha hakem istemiyorum maçlara” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 31 Mart 2023
İmsak 04:37
Güneş 06:03
Öğle 12:32
İkindi 16:03
Akşam 18:50
Yatsı 20:11