banner333

banner309

Vali Mayda, Sosyal Hizmet Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, engelli, yaşlı, çocuk, kadın, şehit yakınları ve gazilere yönelik olarak hizmet verecek olan Sosyal Hizmet Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Gümüşhane 19.02.2014, 14:13 20.02.2014, 16:26
Vali Mayda, Sosyal Hizmet Merkezinde İncelemelerde Bulundu
banner400
 İnceleme esnasında Vali Mayda ’ya Vali Yardımcısı Meral Uçar ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Lütfü Düz ve Müdür Yardımcısı Murat Akbulut  eşlik etti.

 İl Müdürü Düz; Sosyal Hizmet Merkezinin görevleri arasında aile bütünlüğünün korunması ve refahın artırılması çalışmalarını yürütmek, çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimini temin etmek üzere çocuklara yönelik sosyal hizmet faaliyetini yürütmek ve kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlarından eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak için çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

 Hızlı değişim ve gelişmenin yoğun olarak yaşandığı çağımızda,  yönetim anlayışıyla birlikte devletin görevlerinde de sürekli bir değişim ve kapsam genişliğinin yaşandığını kaydeden Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda;  “ Sosyal Hizmet Merkezinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın koruyucu ve önleyici hizmetlerinin tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hedefi bağlamında çok önemli bir görevi yerine getirecektir. Bu merkezimizin en önemli fonksiyonu, vatandaşlarımızın kuruma gelmesini beklemeden devlet olarak ayağına gidip, sorunlarını yerinde tespit etmek ve diğer kurumların görev alanları ile ilgili koordinasyonu sağlamaktır. Sosyal devletin bir görevi haline gelen sosyal hizmetler, özgür, çoğulcu ve demokratik bir toplumda gelişmeyi ve toplumu yaşatmayı sağlayıcı bir kurum olarak hizmetlerini sürdürecektir. “ dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50