banner333

banner309

Travel Turkey Türizm'de Gümüşhane Rüzgarı!

İzmir de bu yıl 10.’su düzenlenen "Travel Turkey Türizm Fuarı"na 63 ülke ve 35 binden fazla katılımcı iştirak etti. Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün öncülüğünde fuara davet edilen Ramada Otel Gümüşhane yöneticisi Zekai Araz, ‘Ramada’nın Gümüşhane’ye açılmasına dair güzel tepkiler alıyoruz, seyahat acentaları artık Gümüşhane’yi tur programlarına alabilceklerini dile getiriyorlar’ diye konuştu.

Gümüşhane 08.12.2016, 17:18 08.12.2016, 17:22
Travel Turkey Türizm'de Gümüşhane Rüzgarı!
banner400
Travel Turkey Türizm’ fuarında Gümüşhane Rüzgarı
İzmir de bu yıl 10.’su düzenlenen "Travel Turkey Türizm Fuarı"na 63 ülke ve 35 binden fazla katılımcı iştirak etti. Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün öncülüğünde fuara davet edilen Ramada Otel Gümüşhane yöneticisi Zekai Araz, ‘Ramada’nın Gümüşhane’ye açılmasına dair güzel tepkiler alıyoruz, seyahat acentaları artık Gümüşhane’yi tur programlarına alabilceklerini dile getiriyorlar’ diye konuştu.
İzmir’de düzenlenen ‘Travel Turkey ’ turizm fuarına Gümüşhane’den bir çok yerel firma katılarak Gümüşhane’nin tanıtımına katkıda bulunuyor. Pestil-Köme’den sirona, kuymaktan kuşburnuna kadar bir çok yerel tatların sergilendiği fuarda Gümüşhane stantlarına ilgi oldukça büyük. Gıda sektörü dışında bir o kadar ilgi çeken başka bir sektör temsilcimiz ise: Ramada Otel Gümüşhane. Öyle ki Ramada Otel’in Gümüşhane’ye açılmasına şaşıranlar bile var. Ama şehrin önemli dinamiklerinden biri olan turizm için en başta yapılması gereken konaklama tesisleri hamlesinin öncüsü, Arazlar A.Ş. yönetim kurulu başkanı Zekai Araz fuarı şöyle özetliyor; “Bu fuar İzmir’de düzenlenen Türkiye’nin en büyük turizm fuarlarından bir tanesi olan ‘Travel Turkey’. Oteller ve turizm bölgelerinin tanıtımının yapıldığı bu fuarda ana sponsorluğu Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üstlenmiştir. Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu bir standa yer alarak kendimize ait görseller kullanıp, Ramada Gümüşhane’yi burada tanıtıyoruz. Bu fuar 8 Aralık - 11 Aralık arasında toplam 4 gün sürecek. Fuar yerli ve yabancı seyahat acentaları ve bireysel olarak seytahat eden turizm grupları ve turizmle ilgisi olan her sektöre hitap etmektedir. Fuar alanımızda turizm acentalarının stantları var, yerel ürünler satan firmalarımızın stantları var, burada gelip yöreler kendilerini anlatıyor, oteller kendilerini tanıtıyor, seyahat acentaları kendi tanıtımlarını yapıyor, kısaca otelcilerle turizm alıcılarını buluşturan bir fuar.”
Ramada Otel Gümüşhane olarak Gümüşhane’nin yöresel ve yerel bir çok değerini standlarında misafirlerle buluşturduklarını dile getiren Araz, sözlerine şöyle devam etti; “Ramada Gümüşhane standında Gümüşhane’nin yöresel ve yerel tatlarını ikram ediyoruz. Bölgenin pestilini, kömesini ve bölgede yetişen ürünleri burada fuara katılan misafirlere ikram ediyoruz, Gümüşhane’nin fotoğraflarını duvarlarımıza yerleştirdik onları izleyicilerle buluşturuyoruz, ek olarak bir tanıtım filmi hazırladık, hem Ramada Oteli hem Gümüşhane’nin turizm değerlerini hem de Arazlar Grubu içeren bir gösterim sunuyoruz misafirlerimize. Bunlarla da görsel olarak tanıtım yapıyoruz.”
Ramada Otel’in fuarda ilgi odağı olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Araz; “Fuara katılan misafirlerimiz Ramada gibi global bir markanın Gümüşhane’ye yatırım yapmasına şaşırıyorlar ve seviniyorlar, ‘Ramada Gümüşhane’ye de mi geldi?’ diyerek şaşkınlıklarını ve sevinçlerini dile getiriyorlar. Kısaca Ramada’nın Gümüşhane’ye açılmasına dair güzel tepkiler alıyoruz. Seyahat acentaları ise Gümüşhane bölgesinde konaklama problemi olduğu için tur güzergahlarına Gümüşhane’yi katmadıklarını fakat artık böyle bir otel olduğuna göre gelecek dönemlerde gönül rahatlığı ile Gümüşhane’yi tur programlarına dahil edebileceklerini ifade ediyorlar” diye konuştu.
Araz; ”Bu fuarda bize destek olan Gümüşhane Valiliğimize ve İl Kültür Turizm Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yerel basına da göstermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Ramada Otel Gümüşhane yatırımının da şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Fuara Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Arazlar A.Ş. yönetim kurulu başkanı Zekai Araz ve çok sayıda Gümüşhaneli hemşehrimiz katıldı. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52