banner333

banner309

Şölen Havasında Sanat Günleri Yapıldı

Gümüşhane de sanatseverlerin merkezi haline gelen Süleymaniye Sanat Günleri dördüncü etkinliğiyle sanatı halkla buluşturdu.

Gümüşhane 26.08.2018, 12:52 26.08.2018, 13:07
Şölen Havasında Sanat Günleri Yapıldı
banner400

Gümüşhane Sinema ve Edebiyat Kulübü'nün organizasyonu olan sinema, edebiyat ve fotoğrafı tek bir etkinlik üzerinden halka sunan Süleymaniye Sanat Günleri, 4. faaliyeti ile Gümüşhane de sanatseverlerle buluştu. Gümüşhane Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen organizasyona, çıkardığı İletişim Bence kitabıyla iletişim dünyasına yeni bir soluk getiren Nurgül Soydaş konuk oldu. Kitabın yazılış serüvenini anlatan Soydaş, kitabın yaklaşık iki buçuk yılda yazıldığını aktardı. Kitapta çok önemli kişilerle çalıştığını belirten Soydaş, kitabın önsözünü Betül Mardin'nin , son sözünü ise Can Yılmaz'ın yazdığını söyledi. Kitabı yazarken üzerinde çok fazla araştırma yaptıklarını anlatan Nurgül Soydaş, ayrıca birçok önemli kişiden de iletişim hakkında görüş aldıklarını vurguladı. Bu kişiler arasında Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, tiyatro sanatçısı Haldun Dormen, komedyen Cem Yılmaz, yazar Sunay Akın gibi duayenler olduğunu aktardı. Programa katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Soydaş, ikinci kitabı için de hazırlıklara başladığını belirtti. Programda ayrıca Gümüşhane Amatör Fotoğrafçılar Birliği'nin fotoğraf gösterimi ve son dönemin en bol ödüllü kısa filmi olan Abiye filminin tanıtımı ve gösterimi yapıldı. Aldığı birçok ödülle son yıllara damgasını vuran abiye filmi izleyicilerden büyük ilgi gördü. Yönetmenliğini Doğuş Algün'ün yaptığı filmde terzide çalışan bir kadın ve kaybolan bir giysinin hikayesi anlatılıyor.

Program organizatörü Zeynel Gündüz, etkinliklere hız kesmeden devam edeceklerini söyledi. İlginin artmasını umduklarını aktaran Gündüz, "her ay neredeyse bir yazarı Gümüşhane ile buluşturuyoruz ancak ilgi beklediğimiz gibi değil" diyerek halkın sanatsal organizasyonlara olan ilgisinin azlığından yakındı. Gündüz ayrıca sanat günlerine verdiği destekten dolayı Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'e, programda çok güzel bir söyleşi gerçekleştiren Nurgül Soydaş'a, program organizasyonunda kendisine yardımcı olan Ali Kömürcü'ye, filmler ve belgeseller konusunda desteklerini esirgemeyen Serkan Türk'e ve filmin gösterimine katkıda bulunan Abiye filmi yönetmeni Doğuş Algün'e teşekkür etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33