banner333

banner309

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması ödül töreni düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması ödül töreni düzenlendi.

Gümüşhane 14.04.2017, 20:18
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması ödül töreni düzenlendi.
banner400

Sağlıklı Nesil ve Sağlıklı Gelecek İçin Yazdılar

            Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen " Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması ödül töreni düzenlendi.

            Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde gerçekleştirilen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” temalı yarışma kapsamında Gümüşhane'de Hikâye, Kompozisyon, Şiir, Karikatür, Resim ve Afiş dalında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

            15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selman Eroğlu, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

            Gümüşhane’de İl genelinde değerlendirmeye 67 öğrencinin katıldığı yarışmada Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinden Ayşenur Orak Kompozisyon, Nursema Yılmaz Resim, Atatürk Ortaokulu Halime Nar Karikatür, Gazipaşa Ortaokulundan Furkan Ataman Hikâye, Tekke İlkokulundan Ravza Nur Eroğlu Şiir ve Bilim Sanat Merkezinden Selvi Eroğlu Afiş yarışmasında il birincisi oldular.

            Dereceye giren öğrenciler 500 TL değerinde para ödülü ve Bisiklet verildi.

            Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şube Başkanı Selman Eroğlu;          “Yarışma neticesinde dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu tür yarışmalar aynı zamanda Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında çocuklarımıza ve gençlerimize bilgi verdiği için çok önemsiyoruz. Yeşilay Genel Merkezin yarışmada birinci olan katılımcılara vermiş olduğu 500 TL lik ödüle biz de yerelde katkı yapalım dedik ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden tedarik ettiğimiz bisikletleri hediye ettik. Bu bağlamda başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerine katkı ve katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi

            İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Bu yarışma ile çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlamaktadır. Yarışmaya katılan öğrencileri, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum.” Dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34