banner333

banner309

Öğrenme Şenlikleri İçin Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

Hayat Boyu Öğrenme alışkanlıklarının geliştirilmesi amacıyla öğrenme şenliklerini gerçekleştirmek için hazırlık toplantısı yapıldı.

Gümüşhane 16.03.2017, 17:08
Öğrenme Şenlikleri İçin Hazırlık Toplantısı Yapıldı.
banner400

ÖĞRENME ŞENLİKLERİ İÇİN HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Hayat Boyu Öğrenme alışkanlıklarının geliştirilmesi amacıyla öğrenme şenliklerini gerçekleştirmek için hazırlık toplantısı yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Taş ve İlçe Halk Eğitim Müdürleri katıldı.

Hayat Boyu Öğrenmenin yaygınlaştırılabilmesi için yapılacak olan Öğrenme Şenliklerinin önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, yapılacak olan bu şenliklerin sadece Halk Eğitim Merkezlerinin değil il ve ilçelerimizde bulunan kurum, kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşlarının da katılımlarının sağlanmasını ifade etti.

Bütün kurumların iş birliği içinde yaptıkları faaliyetleri en iyi şekilde sunarak vatandaşlarımızın katılımlarının ve gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını söyleyen Doğan, vatandaşların talep ettikleri her türlü kurs ve eğitim faaliyetlerinin en iyi şekilde karşılanmakta olduğunu, öğrenme şenliklerinde kurulacak olan stantlarda yapılan kurs faaliyetlerinin öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler tarafından işlerin yapılışlarının uygulamalı olarak gösterileceğini söyledi.

Halk Eğitim Merkezlerinin yapacağı etkinlikler başlıca şöyledir, Merkez, İşitme Engelliler ile ilgili bazı işaretlerin gösterimi, Hasta ve Yaşlı Bakımı temel bilgilerin verilmesi, Doğru nefes alma tekniklerinin anlatılması, Diksiyon ve hızlı okuma, Gümüş ve Telkari Yapımı, Kuaför, cilt bakımı ve makyaj yapımı, Filografi, Kara kalem resim yapma, Projelerin tanıtımı, Halk oyunları gösterileri, Diyet ve beslenme alışkanlıkları Kelkit, Filografi, Müzik etkinlikleri, Kelkit zilli kilimi yapımı, Tesisat teknolojisi, Sağlıkla ilgili eğitimler, Aile Eğitimi faaliyetleri Torul, Müzik aletleri yapımı, Okuma-Yazma kurslarının tanıtımı, Köse, Bilgisayar kullanıcıları için egzersizler, Tarımla ilgili bilgilendirme, Matkap, torna ve tesviye kullanımı Şiran, Dijital Fotoğrafçılık, Bindallı yapımı, Ala kilim yapımı, Ebru yapımı, Transfer çalışmaları Kürtün, Külek ve Ağaç oyma işleri, Halk Eğitimi Merkezlerinin tanıtım, Zil yapımı yapacak.

Yıl Sonu Sergi Tarihleri ise 18 Mayıs 2017 Köse, 22 Mayıs 2017 Kürtün, 23 Mayıs 2017 Torul, 24 Mayıs 2017 Merkez, 25 Mayıs 2017 Kelkit ve 26 Mayıs 2017 Şiran ilçesinde yapılacak.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52