banner333

banner309

Migros Gümüşhane'de Açıldı

Türkiye’de 64 yıldır hipermarket sektöründe hizmet veren Migros marketler zincirinin Gümüşhane Şubesi düzenlenen törenle açıldı.

Gümüşhane 03.02.2018, 09:00
Migros Gümüşhane'de Açıldı
banner400

Türkiye’de 64 yıldır hipermarket sektöründe hizmet veren Migros marketler zincirinin Gümüşhane Şubesi düzenlenen törenle açıldı.

Marketin ilk alışverişini ise Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen yaptı.

Özcan Mahallesi, Kale Deresi Mevkiinde geçtiğimiz aylarda açılan şehrin ilk 5 yıldızlı oteli Ramada Gümüşhane otelinin zemin katında hizmete giren marketin açılışına Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Ali Arıkan, kurum müdürleri, şirket yetkilileri, Arazlar Grup Başkanı Zekai Araz ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Vali Memiş, Gümüşhane’nin havası sert, insanının mert olan bir yer olduğunu, Türkiye’nin asayiş olayları açısından en güvenli illerinden birisi olduğunu belirterek, “En huzurlu vilayetlerden bir tanesi. Geleceği olan bir il. Son 15 yılda 9,5 milyar yatırım alan ve nüfusa oranlandığında en fazla kamu yatırımı olan bir il. Dünyanın en uzun ikinci Avrupa’nın en uzun tüneli bizim sınırlarımızda yapılıyor. Sahile yarım saat mesafeye iniyoruz Zigana tüneli ile beraber. Turizme yönelik hedeflerimiz var. 300 bin turisti Gümüşhane merkeze getireceğiz, daha da büyüyeceğiz” dedi.

Migros’un önemli ve yerli bir marka olmasının yanında Türkiye’nin ürettiği çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Vali Memiş, “Biz istiyoruz ki Gümüşhane’de yaşayan vatandaşlar diğer yörelerde yaşayan vatandaşlara imrenmesin, bütün kamu hizmetlerinden eşit bir şekilde yararlansınlar. AVM’ye başlıyoruz. Belediyemiz yapacak. Orada da büyük ölçekli marketler, yerli ve yabancı mağazalar olacak. Bu kentin ihtiyacı var. 20 bin üniversite öğrencimiz var. Emin adımlarla ilerliyoruz. Ama özellikle birtakım marka oluşturmak ve markalarla şehre değer katmak çok önemli. Bereketli, bol kampanyalı, ucuzluğu bol olan günleriniz olsun. Vatandaşlarımıza güzellikler katacağınız ticari hayat diliyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ercan Çimen de 10 yıl önce MİGROS’un Gümüşhane’ye gelmekten son anda vazgeçtiğini hatırlatarak, “Gümüşhane bugün güzel bir gün yaşıyor. 10 yıl sonra buraya nasip oldu. Çok güzel ve hoş bir mekan oldu. Yaklaşık 20 kişi istihdam edilecek burada. Tabi bu zamanla inşallah daha da artar. Hem istihdama verdiğiniz katkıdan hem de şehrimize verdiğiniz sosyo ekonomik değer açısından dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Gümüşhane’miz gelişiyor ve kimse bizi daha tutamaz. Gümüşhane kabuğunu kırdı. Hem Ramada otelimiz hem de buradaki Migros şehrimize renk katacak” dedi.

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Ramada oteli Gümüşhane’ye kazandıran Arazlar Grup Başkanı İşadamı Zekai Araz Gümüşhane’ye, Gümüşhaneliye marka getirmek, kalite getirmek, kendileri ile birlikte kaliteyi yükseltmek ve yüceltmenin kendilerine gurur verdiğini belirterek “Bunu hep beraber paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

MİGROS Doğu Karadeniz ve Kuzeydoğu Bölge Direktörü Nadir Ulu ise 630 metrekare kapalı alanda 20 kişiyi istihdam edeceklerini belirterek, “Hem tüketiciye hem de bu pazara büyük hizmetler edeceğimizi umuyoruz. Tüm Gümüşhane halkına ve şirketimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kurdelelerin kesilmesinin ardından programa katılanlar mağazayı gezdi. Personelle birlikte üzerinde Gümüşhane MİGROS yazılı pastanın kesilmesinin ardından Vali Memiş ve Belediye Başkanı Çimen ilk alışverişlerini yaparak kasada kendileri ödeme yaptılar.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50