banner333

banner309

Okul ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Toplantısı Yapıldı

2017-18 eğitim-öğretim yılı 2. Dönem okul güvenliği ve kent güvenlik yönetim sistemi toplantısı Gümüşhane Valisi Okay Memiş Başkanlığında yapıldı.

Gümüşhane 03.02.2018, 10:00 02.02.2018, 21:57
Okul ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Toplantısı Yapıldı
banner400

2017-18 eğitim-öğretim yılı 2. Dönem okul güvenliği ve kent güvenlik yönetim sistemi toplantısı Gümüşhane Valisi Okay Memiş Başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Jandarma Komutan Vekili Yarbay Faruk Akıncı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Sağlık Müdürü Engin Pehlivan, Milli Eğitim Müdürü Vekili İbrahim Taş, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Memiş, İçişleri Bakanlığının güvenli okul projesi ve madde bağımlılığıyla mücadeleyi çok önemsediğini söyledi.

Gümüşhane’nin özellikle asayiş olayları ve diğer suç ve suç unsurları açısından Türkiye’nin en güvenli ilk üç ilinden birisi olduğunu belirten Vali Memiş, “Biz ne kadar polisiye tedbirleri alırsak alalım eğer vatandaşlarımız kanunlara, nizamlara uygun davranmazsa bir sonuç alamayız. Bizlere böyle bir gurur yaşattığı için Gümüşhane halkına teşekkür ederim. Gümüşhane olarak birçok istatistikte hep olumlu yönde ilk üçteyiz. Bu bizim için çok önemli.  Polisimiz ve jandarmamız 24 saat esasına göre sizlerin güvenliği için çalışıyorlar, mücadele ediyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Madde bağımlılığı ile mücadelenin çok önemli olduğuna vurgu yapan Vali Memiş, “Maalesef gençlerimize musallat olmaya çalışan 3-5 kişi var. Takipteyiz sürekli.  Bütün okullarımızı mobese’ye entegre edeceğiz. Sayın cumhurbaşkanımız bunu çok önemsiyor. 2023 hedeflerimizden olan dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek, milli geliri en az 20 bin dolara çıkarmak, yerli ve milli sanayi unsurlarımızla katma değeri yüksek ürünler üreterek bu ülkeyi kalkındırmak hedefleri eğitimden geçiyor. Biz bu maksatla kodlama projesini uyguluyoruz. Türkiye’de kodlama projesini uygulayan en iyi 3 ilden birisiyiz. Bununla teknolojiyi sadece kullanan değil aynı zamanda üreten bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Onun için çocuklarımızı bu tür kötü alışkanlıklardan korumak devletin en önemli vazifelerinin başında geliyor” diye konuştu.

Okul müdürlerinden okullarına sahip çıkmalarını beklediğini dile getiren Vali Memiş, “Kendilerinden hassasiyet bekliyoruz. Hem fiziki mekan hem de öğrencilerin bütün sorunları ile ilgilenin. Özellikle yatılı okullarımızda daha fazla. Çocuklarımızı milli, manevi değerlerimize uygun yetiştireceğiz. Bilim Allah’ın yaratmış olduğu yüce kâinatı çözmek ve felsefi açıdan da yüce Allah’a ulaşmak için önemli. Yapılan bütün bilimsel faaliyetler bizi Allah’ın yüceliğine ve tevhit inancına götürür. Bunu da göz ardı etmememiz gerekiyor. Okul müdürlerinden biraz daha beklentimiz var. Fiziksel mekânlarınızı iyileştirin. Yeni okulumuz çok az, fiziki mekan çocuklar için çok önemli. Ben okullara gittiğimde disiplini görüyorum, disiplin olmazsa eğitimde başarı olmaz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52