banner333

banner309

Mevsimlik Mera/Yaylak Kiralama İhalesine Katılacaklardan Aranacak Belgeler

Gümüşhane İli, İlçeleri ve bunlara bağlı Belde/Köy ve Mahallelerde bulunan ihtiyaç fazlası mera ve yaylaklar 08.06.2021 Salı gününde tablodaki hizalarında gösterilen saatlerde 2886 Devlet İhale Kanununun 51/g maddesi gereğince pazarlık usulü ile mevsimlik kiraya verilecektir.

Gümüşhane 01.06.2021, 12:25
Mevsimlik Mera/Yaylak Kiralama İhalesine Katılacaklardan Aranacak Belgeler
banner400

İhaleler Gümüşhane İli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü (Cumhuriyet Cad. GÜMÜŞHANE) Çiftçi Evinde Mera İhale Komisyonu huzurunda yapılacaktır. Şartname mesai saatleri içerisinde Gümüşhane İli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğünden ücretsiz olarak alınabilir. Göçerlere kiralanan alanlarda, sözleşme süresi bitmeden süre uzatımı talep edilmesi halinde; sözleşme hükümlerinin yerine getirilmiş olması şartıyla süre Mera Komisyonu tarafından 5 yıla kadar uzatılabilir.

 İhaleye Katılacakların;

a) Hayvan sahiplerinin nüfus cüzdanı fotokopileri,

b) Kendisi ve yanında çalışanlar için sabıka kaydı (Devletin aleyhinde işlenen suçlar yönünden),

c) İhaleye girmek isteyen hayvan sahibinin ikamet ettiği ilin, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden büyükbaş hayvanlar için, Türkvet kayıt sisteminden alınacak güncel “Hayvan Varlığı Listesi” küçükbaş hayvanlar için, koyun keçi kayıt sisteminden alınacak güncel “İşletmedeki Hayvanlar Raporu” ile birlikte İl Mera Komisyona müracaat edeceklerdir.

d) İhaleye girmek isteyen hayvan sahibi belirlenen tahmini bedelin % 20’sini geçici teminat olarak yatıracak, ihale sonucunda ise kendisiyle sözleşme imzalanan şahıslardan kati teminat alınacak geçici teminat iade edilecektir.

- Posta ile yapılacak müracaatlarda meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.

- Mera ve yaylak ihalesine girebilmek için, mera/yaylak kapasitesinin en az % 50'si kadar hayvan varlığına sahip olunması gereklidir. Mera/yaylak kapasitesinin % 50'sinden az hayvan varlığına sahip hayvan sahipleri o meranın/yaylanın ihalesine katılamazlar. Hayvanlarının mera/yaylak ihtiyacını karşılayacak mera/yaylak kiralayan hayvan sahipleri başka mera/yaylak ihalelerine katılamazlar.

Hesaplamalar küçükbaş hayvan üzerinden yapılmıştır. Büyükbaş hayvan kiralama taleplerinde, büyükbaş hayvan adetleri küçükbaş hayvana dönüştürülür. Grup kiralamalarında, grubu temsilen bir kişinin diğerlerinin belgelerini temin ederek ihaleye katılabilecektir. İhale saatine kadar kiralama ihalesine katılmak isteyenlerin yukarıda belirtilen belgelerle birlikte İl Mera Komisyonuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Komisyonumuz İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İlan Olunur.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Temmuz 2024
İmsak 03:02
Güneş 04:55
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 20:00
Yatsı 21:45