banner333

banner309

Kurtulmuş Vali Mayda'yı Makamında Ziyaret Etti

Partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Gümüşhane’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Dr. Yusuf Mayda’yı makamında ziyaret etti.

Gümüşhane 18.03.2014, 23:09 18.03.2014, 23:10
Kurtulmuş Vali Mayda'yı Makamında Ziyaret Etti
banner400
Partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Gümüşhane’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Dr. Yusuf Mayda’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde Valilik Şeref Defterini imzalayan Kurtulmuş, makamda yaptığı konuşmada seçim kampanyası dolayısıyla bugün üçüncü mitingi Gümüşhane’de yaptıklarını söyledi.

Gümüşhane’nin özellikle son 11 yılda çok büyük hizmetler aldığını ifade eden Kurtulmuş, “4,5 milyar liralık büyük hizmetler alındı. Yollar, köprüler, üniversite. Kimin aklına gelirdi ki Gümüşhane’de bir üniversite olur ve o üniversitede 13 bin öğrenci seviyesine ulaşır. Bunlar Türkiye için önemli şeylerdir.” dedi.

Bütün bunların yapılacak işlerin bittiği anlamına gelmediğini belirten Kurtulmuş, “Yapılması gereken işlerin belki yarısına bile ancak gelindi. Türkiye aslında bu safhalara 20-30 yıl önce gelmeliydi. Havaalanlarının, üniversitelerin, hızlı trenlerin, ulaşım imkanlarının çok daha önceden bitirilmesi gerekirdi.” diye konuştu.

Türkiye’nin kendine yeni yeni geldiğini dile getiren Kurtulmuş, Türkiye’nin birliği, dirliği, düzeni bozulmadan daha da ileriye gitmesi için kamu yöneticilerini hem de siyasetçilerin el birliğiyle bu mücadeleyi vermesi gerektiğinin altını çizdi.

“NE KADAR FARKLI DÜŞÜNÜYOR OLURSAK OLALIM, HİÇ KİMSENİN İKİNCİ BİR TÜRKİYE’Sİ YOK”

Siyasetçiler olarak birbirlerinin düşmanı değil rakipleri olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Siyaseten farklı görüşlerimiz, farklı partilerimiz, farklı dünya görüşlerimiz, farklı düşünceleri destekliyor olabiliriz ama sonuçta siyasi partiler olarak birbirimizin düşmanı değil, birbirimizin rakipleriyiz. Rekabet duygusu içerisinde, rekabet dili kullanarak bu mücadelenin yapılması lazım. Ama sonuçta ne kadar farklı düşünüyor olursak olalım, hiç kimsenin ikinci bir Türkiye’si yok. Hepimizin vatanıdır burası. Bütün farklı görüşlerle, hayat tarzlarıyla vatanıdır. Dolayısıyla bu vatanımızın daha ileriye gitmesini temin etmek hepimizin el birliğiyle üzerine yoğunlaşmamız gereken bir mesele.”

Gümüşhane’nin de bu anlamda vatanına, milletine, inançlarına, medeniyetine bağlı olan insanların yaşadığı bir yer olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “Her türlü hizmeti fazlasıyla hak ediyor. Zaten çok sayıda okumuş insanı Türkiye’nin dört bir tarafında Gümüşhane’yi gayet güzel temsil ediyor. Sizlerin de bütün arkadaşlarımızla birlikte Gümüşhane’ye çok büyük değerler katacağınıza, hizmetler üreteceğinize inanıyoruz.” diye konuştu


Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52