banner333

banner309

Gümüşhane'de Sağanak Yağış Uyarısı

Türkiye'nin genelinde, önümüzdeki hafta boyunca parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olurken, bazı bölgelerde yağışlar görülecek.

Gümüşhane 17.04.2013, 08:34
Gümüşhane'de Sağanak Yağış Uyarısı
banner400
  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, yarınMarmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz ile DoğuAnadolu'da yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ileDoğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.


Yağışların 
AdanaOsmaniyeHataySinopSamsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması, rüzgarın Marmara'da kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetlice (30-50 kilometre/saat), Ege ile Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 kilometre/saat) esmesi bekleniyor.

Perşembe günü ise Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz ile Doğu Anadolu çevrelerinde yağmur ve sağanak; Isparta ve Burdurdışında Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Rüzgar, Marmara ve Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 kilometre/saat) esecek.

Cuma günü Doğu AnadoluSivasGümüşhaneBayburt ve Artvin çevrelerinde yağmur ve sağanak; Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Aydın, Denizli, Afyonkarahisar, UşakKaramanNiğdeKayseriMalatya ile Elazığ çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Cumartesi günü İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu ile Gümüşhane,BayburtArtvinÇorumAmasya ve Tokat çevrelerinde yağmur ve sağanak;Isparta ve Burdur hariç Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış meydana gelecek.

Pazar günü, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu, GüneydoğuAnadolu ile AdanaKahramanmaraşOsmaniyeÇorumAmasyaTokat,GümüşhaneBayburt ve Artvin çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış görülecek.

Pazartesi günü de İç Anadolu'nun doğusu, Doğu AnadoluKilisGaziantepKilis veŞanlıurfa hariç Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile KahramanmaraşOsmaniye,KastamonuÇorumAmasyaTokatGümüşhaneBayburt ve Artvin çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış olacak.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlanacağı 23 Nisan Salı günü iseTürkiye'nin doğu kesimlerinin çok bulutlu olması beklenirken, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, GüneydoğuAnadolu'nun kuzey ve doğusu ile KahramanmaraşOsmaniye ve Kastamonuçevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerde parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52