banner333

banner309

Gümüşhane’de DOKAP Destekli 3 Tarımsal Proje Daha Hayata Geçiriliyor

Gümüşhane’de Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce hazırlanarak DOKAP 'a teklif edilen 3 projenin uygulanması için protokoller imzalandı.

Gümüşhane 18.06.2020, 12:35
Gümüşhane’de DOKAP Destekli 3 Tarımsal Proje Daha Hayata Geçiriliyor
banner400

Gümüşhane’de Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce hazırlanarak Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) teklif edilen 3 projenin uygulanması için protokoller imzalandı.

Bitkisel üretim konularını içeren 1 milyon 373 bin TL tutarındaki 3 adet projenin uygulama protokolleri imzalayan Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, protokollerin kurumları ve DOKAP idaresince imzalandığını belirterek, "Projelerin hayata geçirilmesinde desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek'e, Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Sayın Cihan Pektaş'a Gümüşhane tarım sektörü adına şükranlarımı sunuyorum.  1 milyon 373 bin TL tutarındaki projeler ilimiz tarımına hayırlı olsun" dedi. 

Kurum tarafından hazırlanıp DOKAP’a sunulan ve bitkisel üretim konularını içeren projelerden kabul edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan 3 adet projenin uygulaması için gerekli protokollerin imzalandığını ifade eden Birşen, 2020 yılında sunulan Kelkit Fasulyesinin Ekonomiye Kazandırılması Projesi, Organik Havzalarda Organik Üretimin Geliştirilmesi Projesi ve DOKAP Bölgesinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması projelerinin kurum tarafından kabul edilerek projelerin 2020 yılında uygulamaya geçileceğini belirterek toplam bütçelerinin 1 Milyon 373 bin TL olduğunu ifade etti.

Projelerin Gümüşhane tarımına farklılık ve girdi anlamında çok önemli katkılar sağlayacağını, önümüzdeki yıllar içinde farklı projelerle bunun devam edeceğini ifade eden Birşen, “Hem ilimize hem bölgemize destek veren DOKAP'a teşekkür ediyor, projelerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50