banner333

banner309

Gümüşhane'de Atık Su Arıtma Tesisi Hizmete Girdi

Belediye Başkanı Canlı: "Çevreye duyalı bir belediye olarak, önemli projelerimizden biri olan atık su tesisimizi bitirip hayata geçirdik".

Gümüşhane 24.03.2014, 10:15 24.03.2014, 10:16
Gümüşhane'de Atık Su Arıtma Tesisi Hizmete Girdi
banner400

 Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, çevreye duyarlı bir belediye olarak kentin önemli projelerinden biri olan atık su arıtma tesisinin yapımını tamamlayarak hayata geçirdiklerini söyledi.

Canlı, yapımı tamamlanan atık su arıtma tesisi ve ek kolektör hattında incelemede bulundu. Canlı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin önemli sorunlarından birinin de atık su arıtma tesisi olduğunu belirterek, "Tesisimizin hizmete girmesiyle kentimizin bu sorunu tarihe kavuşmuş oldu" dedi.

Bugüne kadar atık suların, kentin can damarı olan Harşit Çayı'na döküldüğünü kaydeden Canlı, şunları söyledi:

"Bundan sonra Harşit Çayı'nın kirlenmesi tarihe karışıyor. Bu tesisiGümüşhane'ye kazandırmamız bir milat olup çok önemli bir hadisedir. Karadeniz belediyeleri içinde Ordu ve Gümüşhane illerinden başka atık su problemini çözen il yoktur. Çevreye duyarlı bir belediye olarak önemli projelerimizden biri olan atık su tesisimizi bitirip hayata geçirdik. Tesisimiz yaklaşık 7 milyon liraya mal oldu. Tesisimiz tamamen biyolojik bir tesis olup kanalizasyonda bulunan pis sular bakteriler sayesinde damıtılıp, daha temiz şekilde Harşit Çayı'na bırakılıyor. Harşit Çayı'mız artık daha temiz ve pırıl pırıl akıyor. Bu tesisimiz ile birlikte Gümüşhane'ye daha sağlıklı, temiz ve yaşanılabilir bir çevre kazanırdık. Şehrimize hayırlı Uğurlu olsun."

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49