banner333

banner309

Gümüşhane Valisi Dipsiz Göldeki Çalışmaları Yerinde İnceledi

Vali Kamuran TAŞBİLEK, son günlerde gündem konusu olan ve Dipsiz Göl olarak anılan bölgede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Gümüşhane 24.11.2019, 11:42 24.11.2019, 10:46
Gümüşhane Valisi Dipsiz Göldeki Çalışmaları Yerinde İnceledi
banner400

Vali Kamuran TAŞBİLEK, son günlerde gündem konusu olan ve Dipsiz Göl olarak anılan bölgede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Sayın Valimiz,” Yaşanan süreçle alakalı olarak malumlarınız olduğu üzere Valiliğimizce gölün rehabilitasyonu için bilim adamlarımızın desteğiyle çalışma başlatmıştık. 

Çalışmalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ivedilikle konuya yaklaşımı, gereken her şeyin yapılmasıyla alakalı olarak vermiş olduğu talimatlar ve Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızın da konuya el atmalarıyla Bakan Yardımcımız başkanlığında bilimsel ve teknik bir ekibin 19.11.2019 tarihinde ilimize teşrifleri oldu. 

Biliyorsunuz öncelikli olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın talimatlarıyla bu alanın Sit Alanı olarak ilan edilmesi çalışmaları başlatıldı.

Bununla birlikte; Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yetkilileri ve hocalarımızla alanda yapılan incelemelerde; yapılması tavsiye edilen hususlar belirtildi.

Yapılan istişareler sonrası; ivedilikle bu çalışmalar tamamlandı ve yine verilen tavsiyeler doğrultusunda; göl tabanının doğal habitattan, yakındaki dereden su alınarak beslenmesi sağlandı. Alanda yapılan çalışmaları bugün itibariyle tekrar yerinde gördük. Dereden, doğal ortamdan aldığımız suyla besleme yapıyoruz. Uzmanların önerisi doğrultusunda bir, iki gün bu beslemeyi yapacağız. Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen yağışlarla alanın tamamıyla dolacağını öngörmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50