banner333

banner309

Eticaret

Gümüşhane Üniversinde KYK Örencileri Eserlerini Sergiledi

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gümüşhane İl Müdürlüğüne bağlı Zeynep Ana ve Gümüşhane Kız Yurdu öğrencileri yıl boyunca kurs ve atölye çalışmalarında ürettikleri eserlerini Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi Fuaye Salonu’nda sergilediler.

Gümüşhane 01.06.2018, 14:00 12.06.2018, 09:06
Gümüşhane Üniversinde KYK Örencileri Eserlerini Sergiledi

Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle KYK yurtlarında açılan kurs ve atölyelerde öğrencilerin ders dışı zamanlarını etkin, verimli kullanmaları ve günlük hayatın stresini atmaları için açılan ebru, cam boyama, karakalem, seramik, takı-tasarım kurs ve atölyelerinde öğrenciler tarafından tasarlanıp, üretilen eserler izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Sergide yapılan çalışmaları inceleyen ve öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Barınma noktasında, kuruluşundan bugüne kadar yurdumuzun dört bir tarafına öğrencilerimize sağladıkları destek için Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürümüz Sinan Aksu başta olmak üzere tüm personeline teşekkür ediyorum. Yılsonu etkinlikleri kapsamında Gümüşhane Kız Yurdu ve Zeynep Ana Kız Yurdu öğrencilerimizin hazırladığı sergiyi gezme fırsatımız oldu. Üniversitelerin öğrencilerimizin, üniversitelere kayıt olduktan sonra sadece teorik eğitim ve öğretim aldığı kurumlar olmasını istemiyoruz. Gümüşhane Üniversitesi Öğrencileri boş vakitlerinde kültür, sanat, spor gibi faaliyetlerde bulunarak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamasını bekliyoruz. Öğrenim gördükleri alanlar dışında, kendilerini geliştirmelerini arzu ediyoruz. Bu nedenle bu tür etkinlikleri can-ı gönülden destekliyoruz. Gümüşhane Kredi Yurtlar İl Müdürlüğü ile bu projeleri birlikte gerçekleştiriyoruz. Bugün gezmiş olduğumuz sergi Zeynep Ana Kız Yurdu ve Gümüşhane Kız Yurdu öğrencilerimizin farklı tekniklerle yapmış olduğu bir sergiydi. Seramikten boyama tekniklerine kadar farklı uygulamalarla çok güzel eserler ortaya çıkartmışlar. Sergiyi gezerken hem hoş vakit geçirdik hem de yeni şeyler öğrendik. Buradan mutlu ayrılıyoruz. Bu sergi aynı zamanda öğrencilerimizin geleceğine yönelik bizde hoş intibalar bıraktı. Burada emeği geçen öğrencilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimizi bu yönde teşvik ettikleri için Gümüşhane Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Mücahit Atalay ve tüm yönetici hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak 03:55
Güneş 05:29
Öğle 12:31
İkindi 16:18
Akşam 19:22
Yatsı 20:50