banner333

banner309

Gümüşhane Peygamberini Tanımak İçin Yarıştı

Peygamber Sevdalıları Vakfı Gümüşhane Koordinatörlüğü tarafından Gümüşhane’de altı merkezde ‘Onu Oku Onu Yaşa’’ başlıklı Siyer Yarışması düzenlendi.

Gümüşhane 03.02.2020, 11:52 04.02.2020, 08:54
Gümüşhane Peygamberini Tanımak İçin Yarıştı
banner400

Peygamber Sevdalıları Vakfı Gümüşhane Koordinatörlüğü tarafından Gümüşhane’de altı merkezde ‘Onu Oku Onu Yaşa’’ başlıklı Siyer Yarışması düzenlendi. Yarışmacılar, yarışmanın başlamasına saatler kala yarışma merkezlerinde hazır bulundular.

Saat 10.30 da yarışmacıların sınav salonlarına alınmaya başlandı. Saat 11.00’da başlatılan sınav dört farklı kategoriden oluşuyor.

Yarışmaya Gösterilen Teveccüh, Ne Kadar İsabetli Bir İş Yaptığımızı Gösteriyor

Koordinatörlük adına yarışma hakkında bilgi veren Ömer Arslan şöyle dedi: ‘Elhamdülillah bu sene de yoğun ve tatlı bir koşuşturmayla yarışmamızın hazırlıklarını bitirdik. Ve bugün yarışmamızı düzenliyoruz. Bu sene Gümüşhane’de altı farklı merkezde sınavımızı yapıyoruz. Yarışmamız dört farklı kategoriden oluşuyor. Türkiye genelinde olduğu gibi yarışmamız saat 11.00’da başlayacak. Elhamdülillah yarışmamız yediden yetmişe herkes tarafından teveccüh buldu. Yarışmaya gösterilen teveccüh, ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı gösteriyor.’’

İnsanlık Kurtuluşun, Peygamberimizi Anlayıp Yaşamakta Olduğunun Farkındadır

‘Gerek Türkiye genelinde gerekse de Gümüşhane’de sınavımıza gösterilen katılım gösteriyor ki, İnsanlık kurtuluşun, Peygamberimizi anlayıp yaşamakta olduğunun farkındadır. Zira karanlığın en zifiri halinin yaşandığı toplumlar Hz. Muhammed (sav)’e sarılarak, O’nu anlayarak ve izini takip ederek nura/aydınlığa çıkmışlardır.’ diyen Arslan, yarışmaya katılan ve bu süreçte kendilerine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Yarışmacılar sınav sonunda duygularını ifade ettiler.

Yarışmacılardan Ortaokul öğrencisi Resul Yeşilyer, ‘Yarışma güzel geçti. Yarışma kitabını sekiz defa okudum. Ben daha önceki yıllarda da bu yarışmaya katıldım, arkadaşlarımı da kaydettim ve sonraki senelerde de katılmayı düşünüyorum. Çünkü ben Peygamberimizin hayatını her okuduğumda yeni şeyler öğreniyorum onun hakkında.’ dedi.

Öğrenci Velilerinden Fahri Dalma, ‘Peygamber Efendimiz ’in sünnetini, davranışlarını, yaptığı işleri örnek almamız lazım. Çünkü O bütün işleri hak ve adalet temelinde en güzel şekilde yapmıştır, bundan dolayı da örnek alınmalıdır. Çocuğumla beraber okuduk yarışma kitabını, beraber çalıştık yarışma öncesinde.’ ifadelerini kullandı.

Yarışmacılardan Derya Yalçın ise bu yarışmaya ilk defa katıldığını ifade ederek şöyle dedi: ‘Bu yarışmaya ilk defa katılıyorum ve benim için çok faydalı oldu. Yarışmada bir dereceye girip ödül alınamazsa bile, Peygamberimizin hayatının öğrenilmesi en güzel hediyedir. Bu tür yarışmaların devamını bekliyorum. Peygamberimizi örnek alıp hayatını yaşarsak her şey çok daha güzel olacak.’

Öğrenci velilerinden Zübeyde Dağdeviren, ‘İslami bir hayat geleneğinden geliyoruz ve ben çocuklarımın da aynı yolu takip etmelerini istiyorum. Bu yüzden de çocuğumu bu tür yarışmalara teşvik ediyorum. Çünkü bakıyorum da çocuğum yarışmaya hazırlık sürecinde okuduğu kitaptaki bilgileri uygulamaya çalışıyordu.’ İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52