banner333

banner309

Gümüşhane Kitap Fuarı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği ve Gümüşhane de ilk kez gerçekleştirilen Gümüşhane 1. Kitap Fuarı bugün yapılan etkinlikler ile devam etti.

Gümüşhane 25.04.2019, 16:12 26.04.2019, 09:02
Gümüşhane Kitap Fuarı Tüm Hızıyla Devam Ediyor
banner400

Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen Gümüşhane Kitap Fuarı bugün Trabzon Yazarlar Derneği'ni ağırladı. Fuara Trabzon Yazarlar Derneği başkanı Mustafa Durmuş, yazar Necmi Koç, şair Garip Ayata, şair Selçuk Adem Özdemir ve birçok yazar ve şair katıldı. Kitapseverlerle buluşan şair ve yazarlar, sevenlerinin kitaplarını imzalayarak onlarla bol bol fotoğraf çektirdiler. Programların yoğun olarak devam ettiği fuarda ayrıca Gümüşhane'nin en önemli araştırmacı-gazetecilerinden olan Güngör Üçüncüoğlu da bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşiye; Trabzon Yazarlar Derneği üyeleri, şair İsmail Hayal, Gümüşhane'nin tarih aklı Turan Tuğlu ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Söyleşiye teşekkür ederek başlayan Üçüncüoğlu, Gümüşhane de yapılacak bir kitap fuarının yıllardır hayalini kurduğunu ve bunun için çok çaba harcadığını aktardı. Bu hayalin sonunda gerçekleştiğini belirten Güngör Üçüncüoğlu, Gümüşhane Kitap Fuarı'nı düzenleyen Milli Eğitim Müdür Seydi Doğan ve ekibine teşekkür etti. Konuşmasının büyük bir kısmını okumanın önemini vurgulayarak aktaran Üçüncüoğlu, "sadece Türk'üm demekle sadece vatanımı seviyorum demekle bu vatana hizmet edilemez, bu nedenle kişilerin sürekli okuması ve araştırması gerekir." dedi. Okumanın önemini daha iyi anlatabilmek için Gümüşhane'nin tüm ilçelerindeki okullarda söyleşiler yaptığını belirten Üçüncüoğlu, bu hizmetlere hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Şimdiye kadar 49 eser ortaya çıkardığını vurgulayan Güngör Üçüncüoğlu, bunların bir kısmının da alanında tek olduğunu sözlerine ekledi. Üçüncüoğlu öğrencilerden gelen soruları cevaplayarak sözlerini noktaladı.

Söyleşide ayrıca söz alan Trabzon Yazarlar Derneği başkanı Mustafa Durmuş ise Güngör Üçüncüoğlu'na destek vermek amacıyla Gümüşhane'ye geldiklerini ve Gümüşhane'de olmaktan çok mutlu olduklarını belirtti. Durmuş, çeşitli illerde de kitap fuarlarına katıldıklarını ve Trabzon'u temsil ettiklerini söyledi. Trabzon'un kitap basım sayısı olarak Türkiye'de 3. sırada olduğunu anlatan Durmuş sadece Trabzon ile ilgili 500 eser bastıklarını aktardı. Durmuş, katılımcılara teşekkür ederek sözlerini noktaladı. Söyleşi, şair garip Ayata ve şair Adem Özdemir'in katılımcılara okuduğu şiirlerle son buldu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:32
Öğle 12:26
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:37