banner333

banner309

Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde Bronkoskopi Ünitesi Hizmete Girdi

Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde girişimsel işlemler devam ediyor. Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde Gastroenteroloji Uzmanı Uzm. Dr. Hüseyin Kaçmaz tarafından gerçekleştirilen Endoskopi ve Kolonoskopi işlemlerine Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Sebih Alp tarafından gerçekleştirilecek olan Bronkoskopi İşlemi de eklendi.

Gümüşhane 20.11.2019, 18:46
Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde Bronkoskopi Ünitesi Hizmete Girdi
banner400

Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde girişimsel işlemler devam ediyor. Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde Gastroenteroloji Uzmanı Uzm. Dr. Hüseyin Kaçmaz tarafından  gerçekleştirilen Endoskopi ve Kolonoskopi işlemlerine Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Sebih Alp tarafından gerçekleştirilecek olan Bronkoskopi İşlemi de eklendi.

Hastanenin talebi ve İl Sağlık Müdürlüğünün desteğiyle Hastaneye kurulan yeni Bronkoskopi Ünitesi ile artık “Akciğer Hastalıklarının” Tanısı daha rahat konulabilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Sebih Alp‘ İlimizde Bronkoskopi Cihazı olmadığı için hastalar il dışındaki hastanelere gönderilmekteydi. Hastanemizde yatmakta olan ve “Kas Hastalığı” olan bir hastanın “Sağ Akciğer Alt Lob Bronşu Sekresyonlarla” tıkanmıştı. Hastaya Bronkoskopi yapılması için Rize Eğitim Araştırma Hastanesi ile görüşmüştük ve işlem için randevu alınmıştık. Cihazımızın kurulumu ile birlikte hastamızın sevkini iptal ederek Hastanemizde hastanın işlemini başarılıyla gerçekleştirdik’. dedi.

Uzm. Dr. Sebih Alp ayrıca;’ Bronkoskopi Cihazının Göğüs Hastalıkları Bölümü için vazgeçilmez Tanısal ve Tedavi Aracı olduğunu, işlem esnasında Burundan Akciğerlere girilerek Akciğerlerin içini göstererek Akciğerlerin içindeki Lezyonlardan Biyopsi, Yabancı Cisimlerin çıkarılması, nedeni açıklanamayan Öksürük, Kan Tükürme, tedaviye dirençli Zatüreler veya Bronşları tıkayan Sekresyonların temizlenmesi gibi durumlarda kullanıldığını belirtti”.

Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ertuğrul Kara da yaptığı açıklamada: “Bronkoskopi Cihazının İlimize, Hastanemize ve Vatandaşlarımıza Hayırlı olmasını dileyerek, hastaların daha hızlı tanı ve tedavi alabilmelerine yardımcı olacağını ve hastaların bu nedenle farklı illere göndermeyerek mağduriyetlerinin önüne geçmeyi hedeflediklerini” ifade etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50