banner333

banner309

Gümüşhane'deki Berber ve Kuaförler Dezenfekte Edildi

Gümüşhane belediyesi ekipleri 11 Mayıs'ta yeniden hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförler için dezenfektasyon işlemleri yaptı.

Gümüşhane 09.05.2020, 21:05
Gümüşhane'deki Berber ve Kuaförler Dezenfekte Edildi
banner400

Koronavirüs salgını nedeniyle 21 Mart’tan itibaren kapalı olan berber ve kuaför salonları tekrar hizmete açılacağı 11 Mayıs öncesi Gümüşhane Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Covid19 önlemleri kapsamında kapalı olan Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, 15 Temmuz Zafer Meydanı, Karşıyaka Mahallesi ve Üniversite bölgelerinde yer alan berber ve kuaför salonları, Gümüşhane Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte çalışması yapıldı. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile belirli şartlara tabi tutularak yeniden açılacak olan berber ve kuaför salonlarında Gümüşhane Belediyesi ekipleri, ile Berber ve Kuaför Odası Başkanlığıyla ortaklaşa hijyen çalışması yaptı.

Gümüşhane Belediyesi, 11 Mayısta hizmet vermeye hazırlanan kuaför, berber ve güzellik salonları için harekete geçti. Korona virüsü salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında kapalı tutulan işyerleri arasında yer alan berberler ve kuaförler, hizmete girmeden önce belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

Temizlik işleri ekipleri salgın sebebiyle kapalı işyerlerini açacak olan berber ve kuaför esnafımıza destek olabilmek ve vatandaşlarımızın sağlığı açısından önlem almak amacıyla bu hizmeti ücretsiz olarak verdiklerini söyleyen temizlik işleri yetkilileri, “Vatandaşlarımızın temiz ve sağlıklı ortamlarda hizmet almaları için, 11 Mayıs’tan önce berber ve kuaför salonlarımızı müşterilerine gönül rahatlığıyla hijyenik ortamda hizmet vermeye başlayacaklar. Gümüşhane Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri olarak Berber ve Kuaför Odası Başkanlıyla ile birlikte toplum sağlığımız için dezenfekte çalışmalarına devam edeceğiz. Berber ve kuaför esnafımızdan hijyen kurallarına dikkat ederek hizmet vermeye devam etmelerini istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50