banner333

banner309

Gümüşhane'de Mehmet Akif Ersoy Anma Programı Düzenlendi

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi tarafından, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ebediyete irtihalinin 87. yıl dönümü münasebetiyle bir anma programı düzenlendi.

Gümüşhane 30.12.2023, 09:23
Gümüşhane'de Mehmet Akif Ersoy Anma Programı Düzenlendi
banner400

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi tarafından, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ebediyete irtihalinin 87. yıl dönümü münasebetiyle bir anma programı düzenlendi.

Programa Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet Daire Başkanı Bekir Şirin, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, Şube Müdürü Gönül Eroğlu, Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeleri, öğretmenler, öğretmen adayları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş, Mehmet Akif Ersoy'un milli mücadele ruhunu en iyi şekilde temsil eden bir şair olduğunu belirterek, "Mehmet Akif Ersoy'u iyi bilmek, onun bütün yönleriyle şahsında topladığı milli mücadele ruhunu yakından tanımak, bu ruhu, hakkı ile hissetmek gerekir" dedi.

Programda öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy'un şiirleri okundu.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet Daire Başkanı Bekir Şirin "Mehmed Akif (Bir Karakter Heykelinin Anatomisi)" temalı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Bekir Şirin, söyleşisinde Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, eserleri ve İstiklâl Marşı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Şirin, Mehmet Akif'in milli bir şair, ideal bir öğretmen, branşına hâkim bir veteriner, cesur bir gazeteci, Kurtuluş Savaşında iyi bir asker, Türk gencine ufuklar çizen fikir ve aksiyon adamı, bir politikacı ve Türk aydını olduğunu vurgulayarak, onun millî değerlere olan katkılarını anlattı.

Şirin, konuşmasında İstiklâl Marşı'nın milletin birlik ve beraberliği, bağımsızlık mücadelesi ve şehitlere olan vefa duygusunu en güzel şekilde ifade ettiğine dikkat çekti. Şairin dizelerindeki öğütlerin, millet olma şuuru ve çalışma azmi üzerinde derin etkiler bıraktığını belirtti.

Program sonunda Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun tarafından Bekir Şirine plaket takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, programı hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Büşra Ferah ve Mustafa Yavuz'a, programda görev alan öğrencilere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:06
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:42