banner333

banner309

GÜDAP Gümüşhane’ye Çıkarma Yaptı

İstanbul Gümüşhaneliler Kültür, Sanat, Çevre ve Sosyal Dayanışma Derneği (GÜDAP) Gümüşhane temasları kapsamında 4 bin kitap, 100 dini kitap ve Kur’an-ı Kerim bağışladı.

Gümüşhane 07.07.2021, 17:17 08.07.2021, 15:18
GÜDAP Gümüşhane’ye Çıkarma Yaptı
banner400

İstanbul’dan hareket eden heyet ilk olarak Ankara’da Anıtkabir’e giderek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kabrine resmi ziyaret düzenledi. Ardından karayolu ile Gümüşhane’ye gelen GÜDAP heyeti Şiran’da bulunan Tomara Şelalesi’nde Şiranlı köy muhtarları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. 

Daha sonra Gümüşhane il merkezine gelen heyet Vali Kamuran Taşbilek, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’ı ve İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık’ı ziyaret etti. 

GÜDAP Başkanı Kamil Koç, GÜDAP Gümüşhane Başkanı Arzu Ay ve beraberindeki heyet İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 4 bin adet kitap bağışında bulundu. Daha sonra İl Müftülüğünü de ziyaret eden heyet, 100’e yakın Kuran-ı Kerim ve dini yayını İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık’a teslim etti. 

“Biz Hakk'ın ve halkın, mazlumun ve ezilenlerin yanında olmaya ant içmiş bir sivil toplum hareketiyiz”

GÜDAP tarafından gerçekleştirilen ziyaretler ile ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Kamil Koç, kısa zamanda, büyük saygınlık ve güven oluşturan bir oluşumun içerisinde olduklarını belirterek, “Çok kısa zamanda İstanbul-Gümüşhane kamuoyunda genç yaşına rağmen büyük saygınlık ve güven oluşturan GÜDAP olarak ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Biz hakkın ve halkın, mazlumun ve ezilenlerin yanında olmaya ant içmiş bir sivil toplum hareketiyiz. Dar bütçemize, çok kısıtlı imkânlara rağmen, bu sözümüze hep bağlı kaldık. Bundan sonra da bağlı kalacağız. İşte bu kapsamda düzenlediğimiz 3 günlük Ankara-Gümüşhane programımız kapsamında çok sevdiğimiz memleketimize geldik” dedi.

“4 bin kitabı Mili Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ettik”

Gümüşhane’de okullara verilmek üzere yaklaşık 4 bin kitabı Mili Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ettiklerini, 100 civarında dini yayını ve Kuran- Kerim’i de İl Müftülüğüne teslim ettiklerini kaydeden Koç, “Getirdiğimiz kırtasiye malzemelerini köy muhtarları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Yine bu çerçevede başta Ankara ve çeşitli bölgelerden Gümüşhaneli dostlarımızla Anıtkabir’e bir ziyaret düzenledik. Ankara ziyaretimizde bizi ağırlayan Samsun Milletvekili hemşehrimiz sayın Bedri Yaşar’a, bizi karşılayan tüm dostlara ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Savaş Şahin’e, GİYAD, yönetim kurulu üyeleri Sulhi Şahin, Selma Kırmaz, Vedat Karaaslan’a teşekkür ediyoruz. Gümüşhane ziyaretimizde bizleri kabul eden Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek’e Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık’a ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34