banner333

banner309

Dünya Okulu isimli kitap değerlendirme toplantısı gerçekleşti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere tavsiye ettiği kitaplardan Salman Khan’ın Dünya Okulu isimli kitap değerlendirme toplantısı yapıldı.

Gümüşhane 24.02.2017, 16:27 24.02.2017, 16:31
Dünya Okulu isimli kitap değerlendirme toplantısı gerçekleşti
banner400

Dumlupınar İlkokulu/Ortaokulunda Kitap Meclisi Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere tavsiye ettiği kitaplardan Salman Khan’ın Dünya Okulu isimli kitap değerlendirme toplantısı yapıldı.

Dumlupınar İlkokulu/Ortaokulunda yapılan değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Şube Müdürü Adem Doğan ve okul öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere ve aday öğretmenlere önerdiği dünya klasikleri, Türk klasikleri arasında kendine yer bulmuş olan eserler, öğretmenlerin eğitim hayatı boyunca rehber olacak türden kitaplardır. Bakanlığımızın tavsiye ettiği yerli, yabancı romanların, eserlerin, kitapların birçoğu dünya edebiyatından olsun, Türk edebiyatında olsun önemli eserlerdir. Kitaplar, öğretmenlerin, öğretmenler adaylarınının, öğrencilerin, anne-babaların kesinlikle okuması gereken türden kitaplardır.” Dedi.

Öğretmenler odasında yapılan değerlendirmede Okul Müdürü İsa Aslan: “Okulumuzda yapılan dördüncü kitap meclisi. Birincisi Nurettin Topcu’nun Maarif Davası, ikincisi Danıel Goleman’ın Duygusal Zekâ, üçüncüsü Antoine De Saint Exupery’nin Küçük Prens ve bugün Dördüncüsü olarak Salman Khan’ın Dünya okulu isimli kitabını değerlendirmek üzere bir araya geldik. Kitapları özellikle Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlere okumasını tavsiye ettiği kitaplar arasından seçiyoruz. Okul aile Birliği tarafından satın alınıp ücretsiz olarak öğretmenlere dağıtıyoruz. Belirlenen bir tarihte bir araya gelip kitap üzerinde değerlendirme toplantısı yapıyoruz.” dedi.

Kitap üzerinde katılımcılar görüşlerini ve eleştirilerini sundular. Kitapta bahsedilen ders videolarının bir örneğinin de gösterildiği toplantı yaklaşık bir saat sürdü.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:54
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:43
Yatsı 21:23