banner333

banner309

Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi Yapıldı

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkında Yönetmelik kapsamında bitki koruma ürünleri uygulamaları eğitimi verildi.

Gümüşhane 27.07.2018, 17:45
Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi Yapıldı
banner400

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Oya Ulutaş başkanlığında, ticari amaçlı bitkisel üretim yapan, sadece kendi üretim alanlarında bitki koruma ürünlerini uygulayacak olan üreticilerin katıldığı “Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi”   İl Müdürlüğümüz çiftçi evinde gerçekleştirildi.

Toplantıda; Bitki koruma ürünlerinin kullanımı ve mevzuatı, uygulayıcıların dikkat edeceği hususlar, ilk yardım önlemleri,  zirai mücadele aletlerinin kalibrasyonu, bakım ve muhafazası, meydana gelebilecek kazalar, zehirlenmeler, kalıntı, insan, hayvan ve çevre sağlığı, doğal dengenin korunması, ilaç formülasyonları, zirai mücadelede alternatif mücadele yöntemleri konularında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra İl Müdürlüğü bahçesinde Bitki koruma ürünlerinin uygulanmasında kullanılan zirai mücadele alet ve makinaları tanıtılarak, hangi ürünlerde nasıl kullanılacakları uygulamalı olarak gösterildi.  

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:14
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:30
Akşam 19:55
Yatsı 21:35