banner333

banner309

Beyaz Masa Dönemi Başladı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, belediyelerin hizmetin önünü kesen kurumlar değil, hizmet üreten ve hizmetleri koordine eden merkezler olarak dinamik bir yapıya dönüştürülmesi gerektiğini belirterek,bu konuda yapılması gereken her ne ise onu yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Gümüşhane 21.05.2014, 18:03 23.05.2014, 12:19
Beyaz Masa Dönemi Başladı
banner400
VATANDAŞ SORUN VE TALEPLERİNİ ARTIK BEYAZ MASA’YA AKTARACAK
 
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, belediyelerin hizmetin önünü kesen kurumlar değil, hizmet üreten ve hizmetleri koordine eden merkezler olarak dinamik bir yapıya dönüştürülmesi gerektiğini belirterek,bu konuda yapılması gereken her ne ise onu yapmak için çalıştıklarını söyledi.
 
Gümüşhane’de 30 Mart Mahalli Seçimleri’nin ardından Ercan Çimen’in belediye başkanlığı ile yeni bir kimliğe bürünerek hızlı bir şekilde yeniden yapılanma sürecine giren Gümüşhane Belediyesi’nde vatandaşların istek ve şikayetlerinin hızlı bir şekilde değerlendirilerek ilgili birimlere yönlendirilmesi amacıyla 'Beyaz Masa' hizmeti verilmeye başlandı.
 
"ÇİMEN: GEÇ GELEN HİZMET HİZMET DEĞİLDİR"
 
Gümüşhane Belediyesi bünyesinde teorik olarak yer almasına rağmen, bugüne kadar somut anlamda ve verimli bir şekilde hayata geçirilemeyen ‘Beyaz Masa’nın kuruluşu dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Başkan Çimen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilk kez uygulamaya koyduğu hizmetlerden biri olan 'Beyaz Masa' sisteminin, Gümüşhane  Belediyesi'nde de yeni kurumsal kimliğiyle hizmet vermeye başladığını söyledi.
 
Çimen,”Esas olan hizmettir.Zamanında yerine getirilmeyen ve çözüme kavuşturulamayan bir talep halka eziyet anlamı taşır.Geç gelen hizmet hizmet değildir. Belediyeler hizmetin önünü kesen değil,hizmet üreten ve hizmetleri koordine eden bir merkez olarak dinamik bir işlev görmek zorundadır.Bizim tüm gayretimiz de bu istikamettedir. Beyaz Masa bu açıdan geç kalmış çok hayati bir fonksiyonu yerine getirecektir.”dedi.
 
"BEYAZ MASA DÖKÜMANTASYON MERKEZİ DE OLACAK "
 
 Gümüşhane Halkı’na her açıdan nitelikli  hizmet verecek bir kurum olmak için belediye başkanlığı göreve seçildiklerini ifade eden Çimen, "Beyaz Masa sistemi ile vatandaşımızın istek, talep ve şikayetlerini anında alıp, kısa zamanda çözüm üretmek üzere çalışmalara başladık. Beyaz Masa'ya gelen her türlü başvuruyu inceleyecek, ilgili birimlerle ya da kurumlarla irtibata geçerek başvurulara çözüm bulacak ve sonucunu başvuru sahibine bildireceğiz. Beyaz Masa, aynı zamanda Belediye'ye herhangi bir işin takibi için gelen vatandaşımızın işini de en kısa zamanda çözüme kavuşturmak konusunda danışmanlık hizmeti de verecektir. Beyaz Masa'nın işlevini ve fonksiyonunu önümüzdeki dönemlerde daha da artırarak belediyeyi bütünüyle halkımızın hizmetine amade kılacağız. Ayrıca bize yapılacak olan tüm başvuruları burada arşivleyerek,vatandaşımızın talep ve hizmet alımlarının dükümantasyonu ve takibini de böylelikle sağlamış olacağız.Beyaz Masa şehrimize hayırlı olsun " diye konuştu.
 
Gümüşhane Belediye Başkanlığı makam ofisi yanında hizmet vermeye başlayan birimde, Belediye'ye başvuruda bulunan vatandaşların istekleri ve talepleri  doğrultusunda hizmet veriliyor.
 
Belediye hizmetleri konusunda vatandaşa her türlü danışmanlık hizmeti de  verilecek olan birimde görevli yetkililer, şikayet ve istekleri ise anında değerlendirerek ilgili birimlere ulaştırarak bürokratik engelleri minimum seviyeye indirmeyi hedefliyor.
"BEYAZ MASADA 153 NUMARALI TELEFON HATTI HİZMETE GİRDİ"

Diğer taraftan, Beyaz Masaya ait 153 numaralı telefon hattı da aktif  hale getirilmiştir. Vatandaşlarımız 153 nolu telefon hattından direk arama yaparak talep, istek ve şikayetlerini ilgili yetkililere ulaştırabilirler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52