banner333

banner309

BAP Toplantısı Uzaktan Eğitim Modülü İle Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kurul toplantısı, uzaktan eğitim alt yapısı olan Ders Bilgi Sistemi (DBS) üzerinden sanal toplantı modülü kullanılarak gerçekleştirildi.

Gümüşhane 01.04.2020, 11:06
BAP Toplantısı Uzaktan Eğitim Modülü İle Gerçekleştirildi
banner400

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferkan Sipahi başkanlığında, BAP Koordinatörü Doç. Dr. S. Beyza Öztürk Sarıkaya ve kurul üyeleri ile gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar sanal toplantı modülü ile gündeme dair konuları tartışıp kararlar aldı. Üniversitemizde uzaktan eğitim modülünün var olmasının avantajını kullanarak işlerinin devamlılığını sağlayabilmenin rahatlığıyla toplantı sonlandırıldı. 1,5 saat süren toplantı, kayıt altına alınarak arşivlendi.

Bundan sonraki süreçte de yapılacak toplantıların uzaktan eğitim modülü kullanılarak gerçekleştirileceğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Artan virüs vakaları dolayısıyla üniversitemiz BAP Kurulu, Ders Bilgi Sistemi (DBS)’nde bulunan modüllerden biri olan Sanal Toplantı Modülünü kullanarak toplantılarını gerçekleştirdi. Bu sistem bilindiği üzere internetin olduğu her yerden bağlanabilme olanağı veren ve kurul üyelerinin fiziksel olarak bir araya gelmelerini gerek görmeyen sanal bir ortam. Böylelikle kurulda görevli hocalarımız evlerinde toplantılara rahat bir şekilde katılabilecekler. Hepimizin bildiği üzere tüm dünyayı sarsan ve ülkemizde de halen devam eden COVID-19 salgını tehlikesi var. Yetkililer bu salgının yayılmasını önlemek için özellikle dikkatli olmamızı, bir arada bulunmamamızı ve evlerde karantina altında olmamızı söylüyorlar. Bundan dolayı da üniversitemiz için yapacağımız toplantılarda bir araya gelmemiz sağlık açısından mümkün olmuyor. Kurulan bu sistem sayesinde hem daha hızlı hem de etkileşimli olarak işlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu salgını hep beraber yeneceğimize inanıyorum. Gümüşhane Üniversitesi olarak bu konuda gereken her adımı atmaya devam edeceğiz. Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” açıklamasına yer verdi.

Yorumlar (1)
ali 4 yıl önce
üniversitede çalışan hocalar, rektörler, dekanlar, ek ders ücretlerini almayın ve devlete bırakın. yök devreye girsin ve ek ders ödemesi yapmasın. zaten göstermelik ders yapılıyor, çoğu hocanın işe gittiği bile yok. sizler de elinizden geleni yapın. öyle aile varki işşis kalmış, evine ekmek götürecek parası yok. sayın hocalar zaten maaşınızı alıyorsunuz, bari çok fazla emek sarfetmediğiniz ek ders ücretini almayın, devlete bırakın. yök başkanı lütfen olaya el atsın.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53