banner333

banner309

ArzularKabaköy’de Doğalgaz Çalışmaları Başladı

Gümüşhane’nin merkeze bağlı tek beldesi olan ArzularKabaköy Beldesinde doğalgaz hattının yapılacağı alana ilk kazma düzenlenen törenle vuruldu.

Gümüşhane 14.06.2022, 14:25
ArzularKabaköy’de Doğalgaz Çalışmaları Başladı
banner400

Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, firma yetkilileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen törende kurban kesilip dualar edildikten sonra alana ilk kazma vuruldu.

Yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden itibaren ArzularKabaköy’ü bir adım ileriye taşımak adına büyük projeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Tanış, “Yıllardır beldemizde büyük ihtiyacı haline gelen doğal gaz projemizin ilk etabına, Belde içi doğal gaz hattına bugün kurbanımızı keserek hemşehrilerimizin katılımı ile dualar eşliğinde başladık. Bundan sonraki süreçte belde içi doğal gaz boru hattı döşeme çalışmalarına başlanarak yapılmaz deneni yapacağız. Beldemiz her şeyin en iyisine layıktır. Beldemiz için gece gündüz demeden Belediyemizin bütün imkanlarını ve bütün enerjimizi harcayarak, vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz. Beldemizi her geçen gün yeni bir proje ile yeni bir bakış açısı ile yeniden inşa etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte emeği geçen başta T.C Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Bakanı Danışmanı Kasım Kutlu’ya, Milletvekilimiz Hacı Osman Akgül’e, Gümüşhane-Bayburt Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Erol Yavuz’a ve Aksa Doğalgaz Gümüşhane Yatırım Mühendisi Elvan Sarı’ya teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalışmanın Beldemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52