banner333

banner309

AGD’den İsrail Cumhurbaşkanına: Gelme

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gümüşhane Şubesi, İsrail Cumhurbaşkanı Yitrak Herzog'un Türkiye’ye gelecek olmasının Türkiye Müslümanları için bir utanç sebebi olduğunu savundu.

Gümüşhane 01.02.2022, 08:40
AGD’den İsrail Cumhurbaşkanına: Gelme
banner400

AGD yönetimi Herzog'un ziyaretini protesto etmek amacıyla kent merkezindeki Kemaliye Camii önünde öğle namazının ardından basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Yakup Topal “Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gereken yerde iş birliği için yarıştığını üzülerek görmekteyiz. Allah'tan korkun, Allah'a güvenin, ahiretinizi düşünün” ifadelerini kullandı.  

İslam alemi ve mazlum tüm coğrafyanın her gün ağır bedeller ödemeye ve acılar çekmeye devam ettiğini kaydeden Topal, “Yönümüzü nere dönsek bir yakarış, bir feryat yüreklerimizi sızlatıyor. Ve atılması gereken adımlar ne kadar gecikse vebali bir o kadar büyüyor. Mahremimiz olan Mescidi Aksa her gün terörist İsrailliler tarafından basılıyor, Müslümanların izzetleri çiğnenmeye devam ediyor. Terörist İsrail'in işgalleri sebebiyle Müslüman yurdu her gün kan ağlıyor. İşte bu zulümler yıllardır devam ederken, Terörist İsrail'in başı Yitrak Herzog'un Türkiye'ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için ancak bir utanç sebebidir. Müslüman milletimizin yüzyıllardır İslam alemine öncülük ve önderlik yapmışken böyle bir utançla karşı karşıya kalması, şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir. Yıllar önce Şimon Perez'in Millet Meclisimizde yaptığı konuşmanın hala sızısı yüreklerimizde iken, Yitrak Herzog'un Türkiye'ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir. Şunu bilmeliyiz ki Rabbimizin razı olmadığı bir işten hayır gelmez. Birileri devletler arası hukuk açısından bu ziyareti gerekli görebilir. Ama biz biliyoruz ve inanıyoruz ki; Allah cc zalim İsrail'i ve devlet adamlarını sevmiyor ve onların en büyük düşmanıdır. Allah'ın düşmanlarını ağırlayarak Allah'a rağmen bir hayır elde edemeyiz. İki devletli çözüm önerileri ile gündeme gelen Yitrak, çözümlerin değil terör faaliyetlerinin öncülerindendir. Müslümanların hangi sorununa çözüm bulmuştur, Mescidimize yapılan hangi saldırıyı önlemiştir. Tek yaptıkları ellerindeki sermaye ve medya gücü ile Müslümanları sıkıştırmaktır. Siyonist lobilerin ve Dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamla, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Görmemek için kör, duymamak için sağır, dertlenmemek için vicdan ve izandan yoksun olmak gerekir. Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gereken yerde iş birliği için yarıştığını üzülerek görmekteyiz. "Allah'tan korkun, Allah'tan korkun, Allah'a güvenin, ahiretinizi düşünün". Aynı şekilde Müslüman halkların Filistin davasına gerekli önemi vermemesi ise ayrı bir vakadır. Filistin davası için gayret göstermek İmanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir. Elbet bir gün toprak olacağız, tek gayemiz Allah'ın rızadır. Haysiyetimizle yaşayalım ki, şerefli bir ölüm bizi bulsun. Allah'ın laneti zalimlerin üzerine olsun, Allah'ın laneti tüm işbirlikçilerin üzerine olsun, Allah'ın laneti İslam alemi arasında nifak saçanların üzerine olsun. Zafer İslam'ındır. Zafer Allah'ındır. Allah'ın yardımı ise mücahitlerledir” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31