banner333

banner309

Rektör Zeybek Orman Yangınları Konusunda Vatandaşlarımıza Çağrıda Bulundu

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, ülkemizde meydana gelen orman yangınları dolayısıyla mesaj yayınladı.

Gümüşhane Üniversitesi 24.07.2023, 12:40
Rektör Zeybek Orman Yangınları Konusunda Vatandaşlarımıza Çağrıda Bulundu
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, ülkemizde meydana gelen orman yangınları dolayısıyla mesaj yayınladı. Rektör Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde, sıcak havaların da etkisiyle birlikte maalesef ülkemizin dört bir yanından orman yangını haberlerine maruz kalıyoruz. Ormanlar, ülkemize akciğer görevi görmekle beraber biyo-çeşitliliğimize de ev sahipliği yapıyor. Bu anlamda orman yangınları yalnızca ormanlarımız için bir tehdit olmuyor, aynı zamanda geleceğimizi ve ekosistemimizi de tehlikeye atıyor.

Ormanlar ve orman yangınları, sadece ilgili kurumların görevi değil; aynı zamanda tüm toplumun ortak sorumluluğundadır. Bizlere düşen görev, yangınlar çıkmadan önce de bilinçli ve dikkatli olmaktır. Her birimizin, özellikle de yaz aylarında, ormanlık alanlarda bulunurken büyük bir özen göstermesi gerekiyor. Ormanlık alanlarda ateş yakmamak, cam ve benzeri materyalleri ormanlık alanlarda bırakmamak orman yangınlarının önlenmesinde önemli adımlardır. Orman yangınları, çoğunlukla insanların bilinçli veya bilinçsiz eylemlerinden kaynaklanıyor. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımızı orman yangınları konusunda daha bilinçli olmaya ve bu konuda çevresini bilgilendirmeye davet ediyorum. Bu vesileyle de ülkemizin dört bir yanında yangınlarla mücadele eden itfaiye görevlilerine, tarım ve orman teşkilatı çalışanlarına ve orman gönüllülerine de teşekkürlerimi iletiyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52