banner333

banner309

Oltan Sungurlu’dan Rektör Zeybek’e Nezaket Ziyareti

Gümüşhane Üniversitesi 16.07.2022, 22:55
Oltan Sungurlu’dan Rektör Zeybek’e Nezaket Ziyareti
banner400

17., 18., 19. ve 20. Dönem Gümüşhane Milletvekili, Adalet ve Milli Savunma Bakanlıkları yapan hukukçu ve siyasetçi Mahmut Oltan Sungurlu, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ve Kuşakkaya Gazetesi Yazarı Araştırmacı Gazeteci Turan Tuğlu ile birlikte Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyaret sırasında güncel konular ile birlikte Üniversitemizin son dönemlerde kazanmış olduğu başarı ivmesi konuşuldu. Gümüşhane’nin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamada kalkınmasına ciddi katkılar sağlayan Üniversitemizin üstlendiği katalizör görevini başarıyla yürüttüğünü vurgulayan M. Oltan Sungurlu, bölgenin en dikkat çekici üniversitelerinden birisi olarak gördüğü Gümüşhane Üniversitesi’nin imza attığı başarılı çalışmaları bir Gümüşhaneli olarak yakından takip ettiğini dile getirdi. Sungurlu, ayrıca gelişmelerden duyduğu memnuniyeti ve gururu şu sözlerle anlattı: “Gümüşhane’nin yetiştirdiği bir evlat olarak bu topraklarda yetişmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün Gümüşhane Üniversitesi’nin geldiği noktayı ve kampüsünü gördüğümde çok gururlandığımı söylemek isterim. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek, bu küçük şehirde kocaman bir bilim yuvası oluşması için var gücüyle çalışıyor. Üniversitemizin adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyuran Rektörümüzü bir Gümüşhaneli olarak yürekten kutluyorum. Üniversitemizin bugün ilerlediği yolu yakından görmek beni çok etkiledi. Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Rektörümüze ev sahipliği ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim.”

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Üniversitelerin öncelikli görevi elbette bilim üretmektir. Fakat söz konusu üretimler tek başına yeterli olmayabilir. Bu asli görevinin yanı sıra üniversiteler şehir, şehrin kurumları ve yetiştirdiği değerli isimler ile yakından ilişki ve iletişim kurarak gelişimlerini daha katma değerli hale dönüştürürler. Bizler bu konuya çok özen gösteriyoruz ve tüm kurum, kuruluş ve kanaat önderleri ile birlikte hareket etmenin şehrimizin faydasına olduğunun bilinciyle hareket etmeye çalışıyoruz. Sayın Sungurlu da Gümüşhane’den çıkan başarılı bir hukukçu olmakla birlikte siyasetteki etkin tavrı ile TBMM’nde çeşitli dönemlerde Adalet ve Millî Savunma Bakanlığı gibi stratejik görevlerde bulunmuş çok değerli bir isim. Hemşerilerimizin Ankara’da şehrimizi bu denli başarılı şekilde temsil etmeleri bizleri gururlandırıyor. Sayın Sungurlu, Sayın Tuğlu ve Sayın Akçay ile Üniversitemizin şehrimize sağladığı sosyo-kültürel ve ekonomik katkılar üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sayın Oltan Sungurlu’ya ve beraberinde bizleri ziyaret eden Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail Akçay ve Kuşakkaya Gazetesi Yazarı Araştırmacı Gazeteci Sayın Turan Tuğlu’ya bu nazik ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31