banner333

banner309

Öğrenciler Sağlık Yöneticileriyle Buluştu

GÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Hemşirelik Bölümü öğrencileri ile Gümüşhane Devlet Hastanesi Yöneticilerinin buluştuğu “Mezuniyete Doğru Sağlıkta Yönetim ve Kariyer” konulu bir etkinlik gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi 12.04.2022, 17:15
Öğrenciler Sağlık Yöneticileriyle Buluştu
banner400

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Ing Ahmet Durmuş Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Çolak, Arş. Gör. Cemile Aktuğ, Arş. Gör. Burak Elik, Arş. Gör. Özge Palancı Ay ile Gümüşhane Devlet Hastanesi yöneticileri katıldı.

Gümüşhane Devlet Hastanesi yöneticileriyle birlikte program yapmaktan çok mutlu olduklarını dile getiren Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Çolak, etkinliğin açılış konuşmasında mezunlarının da aralarında bulunmasından gurur duyduklarını ifade etti.

Yeni binasında hizmet vermeye başlayan Gümüşhane Devlet Hastanesi hemşirelik hizmetlerini nasıl organize ettiklerine, görev yetki ve sorumlulukları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Ataman konuşmasında hastanenin kurumsal yapısına değinerek il merkezinde tek yataklı tedavi kurumu olan hastanenin aynı zamanda eğitim hastanesi görevini de üstlenmekte olduğunu ifade etti. Ataman etkinliğe birim sorumluları ile katılarak öğrencilere hemşirelik hizmetlerinin nasıl yürütüldüğünü aktardı. Etkinlikte söz alan Süpervizör Cemile Yavuz, Kalite Direktörü Sertap Ilgaz, Enfeksiyon Komitesi hemşiresi Leyla Aydın, Eğitim Hemşiresi Sevgi Türkfiliz servis sorumluları adına Ayşegül Köksalan, Yoğun Bakımlar adına Derya Bayrak, Doku ve Organ Bağışı Koordinatörü Neşe Öztürk birimlerini kısaca tanıtarak hastanenin işleyişi hakkında bilgi verdiler. Birim sorumlularının bilgilendirmelerinin ardından öğrencilerle soru-cevap yapılan etkinlikte Üniversitemiz SBF Hemşirelik Bölümü mezunlarından ve Gümüşhane Devlet Hastanesine hemşire olarak atanan Sevda Yeşil ile Gülistan Dağ yeni mezun olacak öğrenciler için moral motivasyon kaynağı oldu. Etkinlik, Hemşirelik Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Burak Elik’in “Mezuniyete Doğru Sağlıkta Yönetim ve Kariyer” konulu söyleşi sunumunun ardından katkı sağlayanlara teşekkür belgelerinin verilmesi ve iyi temennilerle birlikte sona erdi.

Etkinliğe katkılarından dolayı Gümüşhane Devlet Hastanesi yöneticilerine teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek; “Öğrencilerimiz mezun olduktan sonraki çalışma hayatlarında hangi işleri yapacakları ve nereden başlayacaklarına dair hep bir endişeleri bulunmaktadır. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen böylesi etkinlerle bu alanlarda yönetici kademesindekilerin öğrencilerimizle bir araya gelip tecrübelerini paylaşmasının öğrencilerimizin ufuklarını açacaklarına inanıyoruz. Bu vesileyle de etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ferhat Özbek olmak üzere Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Çolak, Arş. Gör. Cemile Aktuğ, Arş. Gör. Burak Elik ve Arş. Gör. Özge Palancı Ay’ı kutluyor, katkılarından dolayı Gümüşhane Devlet Hastanesi yönetici ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53