banner333

banner309

GÜ Hentbol Takımı Şampiyon

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından organize edilen ÜNİLİG Hentbol 1. Lig Kadın-Erkek Grup müsabakalarında Gümüşhane Üniversitemiz Erkek Hentbol Takımı şampiyon olarak Süper Lige yükselme maçlarını oynama hakkı kazandı.

Gümüşhane Üniversitesi 13.04.2022, 11:32
GÜ Hentbol Takımı Şampiyon
banner400

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından organize edilen ÜNİLİG Hentbol 1. Lig Kadın-Erkek Grup müsabakalarında Gümüşhane  Üniversitemiz Erkek Hentbol Takımı şampiyon olarak Süper Lige yükselme maçlarını oynama hakkı kazandı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ev sahipliğinde KSÜ Atatürk Spor Merkezi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ÜNİLİG Hentbol 1. Lig Kadın-Erkek Grup müsabakalarına Üniversitemiz ile birlikte Gaziantep Üniversitesi Erkek Takımı, Dicle Üniversitesi Kadın ve Erkek Takımı, Siirt Üniversitesi Kadın ve Erkek Takımı, Sivas Üniversitesi Kadın Takımı ve Atatürk Üniversitesi Kadın Takımı mücadele etti. Çıktığı müsabakalarda rakiplerini yenerek şampiyon olan takımımız finale adını yazdırdı. Erkek Hentbol Tamımız 13 Mayıs 2022 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek Süper Lige yükselme maçlarına katılacak.

Şampiyon takıma başarı dileklerinde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Üniversitemiz spor müsabakalarındaki başarılarını hentbol ile taçlandırarak sürdürmeye devam ediyor. Antrenör Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz Albayrak eşliğinde çıktıkları her müsabakayı kazanan Erkek Hentbol Takımımız turnuvadan şampiyon olarak ayrılarak, Süper Lige doğru adım atmış oldu. Takımımızı ve antrenörümüzü yürekten kutluyor, katılacakları Süper Lige yükselme maçlarında başarılar diliyorum. Takımımız ile birlikte başarının arka planında var olan ve öğrencilerimize destekçi olan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızı da bu vesileyle bir kez daha kutluyorum. Başarının bireysel değil, ekip işi olduğunu kanıtlamış oldular” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53