banner333

banner309

Kelkit’te Paramedikler Haftası Coşkusu

Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından, Paramedikler Haftası dolayısıyla tiyatro ve müzik dinletisi programı düzenledi.

Gümüşhane Üniversitesi 28.12.2017, 15:26
Kelkit’te Paramedikler Haftası Coşkusu
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından, Paramedikler Haftası dolayısıyla tiyatro ve müzik dinletisi programı düzenledi.

Kelkit ilçe Abdülhamit Han Lisesi çok amaçlı salonda gerçekleşen programa Kelkit kaymakamı Naif Yavuz, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Canan Sancar Özkök, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Kelkit sağlık hizmetleri MYO öğrencilerinin hazırladığı tiyatro skeçleri ve düzenlenen canlı müzik gösterisi büyük ilgi gördü.

Programın açılış konuşmasını yapan Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Canan SANCAR ÖZKÖK ”Özünde fedakârlık ve azim bulunan, halkın en zor zamanlarında ihtiyaç duyduğu, sağlık sektörünün görünen yüzü olan paramedik adayı olan öğrencilerimizin bu haftasını kutlayarak emeği geçen akademik ve idari personelin yanı sıra öğrencilerimize, müzik öğretmeni Kurtuluş Güner’e ve Tiyatro eğitmeni Aytül Pala Türker’e teşekkürlerini sundu.

Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz “Paramediklerin insan hayatının kurtarılmasındaki süreçte ilk müdahaleyi gerçekleştirdiğini ve kimsenin cesaret edemediği zor zamanlarda paramediklerin görev yaptığını belirterek paramediklik mesleğinin önemine vurgu yapıp programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kelkit Devlet Hastanesinde görevli ve aynı zamanda Yüksekokulda Fizyoloji hocası Dr. Emre Kısa ve mezun öğrencilerimizden Paramedik Rıdvan Bozdağ paramedik mesleğinin önemi ve tarihsel gelişimi hakkında programda sunum yaparak katılımcılara bilgi verdi.

Program daha sonra Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO öğrencilerinin Kelkit halkıyla yaptıkları röportajlar, vaka uygulamaları, tiyatro gösterimi ve müzik dinletisiyle sone erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52