banner333

banner309

Kekele Tv Birinci Oldu

Gümüşhane Üniversitesi'nin genç iletişimcileri tarafından kekeme arkadaşlarına destek için kurularak kısa zamanda büyüyen “Kekele TV” TRT'nin Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda sosyal medya alanında birinci oldu. Gümüşhane Üniversitesi yarışmada 2 ödül birden kazanarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Gümüşhane Üniversitesi 23.11.2020, 10:40 23.11.2020, 11:18
Kekele Tv Birinci Oldu
banner400

Gümüşhane Üniversitesi'nin genç iletişimcileri tarafından kekeme arkadaşlarına destek için kurularak kısa zamanda büyüyen “Kekele TV” TRT'nin Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda sosyal medya alanında birinci oldu. Gümüşhane Üniversitesi yarışmada 2 ödül birden kazanarak büyük bir başarıya daha imza attı.

TRT tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen 'Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri İstanbul'da bulunan TRT 2 stüdyolarında verildi. 

76 üniversiteden 790 eserin katıldığı yarışmada iletişim fakültelerinin öğrencileri, radyo, televizyon, haber ve internet yayıncılığı ile bu yıla özel "Ev Hayat Dolu" kategorilerinde yarıştı.

İletişim dünyasının önde gelen isimlerince değerlendirilerek 116'sının finale kaldığı yarışmanın ödül töreninde 11 farklı kategoride toplam 33 ödül verildi.

Öğrenciler ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Faruk Demirel, gazeteci Hakan Çelik, TRT Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Pınar Kandemir, TRT Radyo Dairesi Başkanı Ahmet Akçakaya, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Birol Güven ve sanatçı Günseli Kato'dan aldı.

Yarışmanın İnternet Yayıncılığı / Sosyal Medya Projesi Kategorisinde birinciliği Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Seda Fırın, Mustafa Akıncı, Ecem Burcu Güzel’in hazırladığı “Kekele Tv” projesi elde ederken, Televizyon Yayıncılığı / Televizyon Programı Kategorisinde Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Mert Mutlu, Efe Can Aktaşlı, Mehmet Emin Yücel tarafından hazırlanan “E-Spor” projesi ise üçüncü oldu.

Kekele TV projesi

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri kekeme olan sınıf arkadaşları Seda Fırın’a destek olmak ve konuşma bozukluğuna farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları “Kekele Tv” projesi sosyal medya üzerinde kısa sürede birçok kullanıcıya ulaştı.

Kekele TV'yi kuran genç iletişimciler TRT'nin ödülüyle başarılarını taçlandırdı.

Öğrenciler, Kekele TV'nin gelişmesinde, takipçilerin gösterdikleri ilginin büyük rolü olduğunu söyledi.

“Projenin başarısı, samimiyet ve inanmak”

Kekele TV Spikeri Seda Fırın, yarışmanın ardından TRT kameralarına yaptığı açıklamada "Hem milyonlarca kekemeliği olan bireyi temsil ediyor, hem de aldığımız ödül kekemeliği olan bir bireyin isterse, inanırsa çevreye rağmen çok başarılı olabileceğini göstermiş oldu" dedi.

Proje koordinatörü Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Kaan Gez de projenin başarılı olmasında en önemli unsurun samimiyet, inanmışlık ve adanmışlık olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili Gümüşhane Üniversitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde:

İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan ve 9 uygulama biriminden oluşan Medya Merkezi tarafından üretilen Sosyal Medya Projesi Kategorisi’nde “KEKELE TV” projesiyle birincilik elde eden öğrenciler Seda Fırın, Ecem Burcu Güzel, Mustafa Akıncı, Vehbi Demir, Serdar Aslan ve Özcan Kılıç oldu. Ödülü proje ekibi adına öğrenci Seda Fırın’a, Birol Güven takdim etti. Seda Fırın konuşmasında “Türkiye’de yaklaşık 800 bine yakın kekemeliği olan insan var ve ben de onlardan biriyim” diyerek TRT’ye, proje danışmanına ve proje ekibine teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medya Projesi’nin akademik danışmanlığını Medya Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez yaptı. Medya Merkezi Koordinatörü Gez konu hakkındaki görüşlerini, “Fakülte olarak uygulamaya ve üretmeye çok önem veriyoruz. İki yıl önce kendimize bir üretim ve yarışmalardan başarı hedefi koymuştuk. İki yılın sonunda bunun meyvelerini fazlasıyla almak bizim için büyük bir mutluluk. Uygulama faaliyetlerini yürüttüğümüz Medya Merkezi’nde öğrencilerimizin bu başarılarını görmek gurur verici. İki yıldır öğrencilerimiz iletişimin hemen her dalında ulusal ve uluslararası düzeyde ödüller kazandı. Başka bir deyişle kazanmadıkları ödül kalmadı. Onları ileride sektörde ya da akademide iyi yerlerde göreceğimizden şüphemiz yok. Her zaman dile getirmeye çalıştığım gibi bu başarı Fakültemizin, Medya Merkezimizin başarısıdır. Bu başarıları elde etmemizde bize destek olan Rektörümüze, dekanımıza, birim sorumlusu hocalarımıza ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde ifade etti.

Televizyon Programı Kategorisinde ise “E-SPOR” projesiyle üçüncülük elde eden öğrenciler Efe Can Aktaşlı, Doğukan Akın, Mehmet Emin Yücel, Mert Mutlu ve Hasan İnce oldu.  Ödülü proje ekibi adına Efe Can Aktaşlı’ya TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan takdim etti. Efe Can Aktaşlı konuşmasında jüri üyelerine, ekip arkadaşlarına, ailesine ve değer veren herkese teşekkürlerini iletti. 

Aktaşlı’nın projesinin akademik danışmanlığını Arş. Gör. Yasemin Güney yaptı. Alınan ödül hakkında değerlendirmede bulunan Arş. Gör. Güney, “Öğrencilerimizi kıymetli başarılarından ötürü tebrik ederim. Bu başarılarını, dâhil olmayı samimiyet ve içtenlikle arzuladıkları medya ve iletişim sektöründe de devam ettirebilmelerini temenni eder, fakültemiz öğrencilerine de ilham ve örneklik teşkil etmelerini dilerim” sözlerine yer verdi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Yılmaz ise alınan ödüllerle ilgili olarak “Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun bu yıl 6’ıncı kez gerçekleştirdiği Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan ilk ödülleri almanın gururunu yaşıyoruz. Genç, dinamik ve istekli bir fakülteyiz. Bunu da yaptığımız işlere, ürettiğimiz projelere yansıtmayı başarıyoruz. Üniversitemizin ve şehrimizin adını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bu tür yarışmaları öğrencilerimizin gelişimi için çok önemsiyoruz. Emeği geçen bütün öğrencilerimi ve akademik danışmanları kutluyorum. Ellerine emeklerine sağlık” açıklamasını yaptı.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, İletişim Fakültesi’nin son günlerde üst üste kazandığı başarıların takdire şayan olduğunu, böylelikle gerek üniversitenin gerekse de fakültenin isminin ulusal ve uluslararası platformlarda hak ettiği ölçüde anılmasının gurur verici bir gelişme olduğuna vurgu yaptı. 

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na ilk kez katılım sağlayan ve alanında oldukça önemli olan bu yarışmada iki ödülle birlikte dönen öğrencilerin başarılarının dikkat çekici olduğunu dile getiren Rektör Zeybek, şu açıklamalarda bulundu: “Her fırsatta İletişim Fakültemizin başarılarının yüzümüzü güldürdüğünü, bizi mutlu ettiğini dile getiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleşen pek çok yarışmada İletişim Fakültesi öğrenci ve akademisyenleri ismimizi her platformda duyurma başarısı gösterdi. Bu anlamda çok gururluyuz. Son olarak da TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda iki ödülle başarılarını taçlandırdılar. Alanında öncü olan bir yarışmada iki ödül birden alan fakültemiz öğrencilerini ve danışman hocalarını canı gönülden tebrik ediyorum. Üniversiteler ve fakülteler, içindeki öğrenci ile birlikte akademik ve idari personeliyle can bulur. Elde edilen başarılar da bu can suyunu besleyerek, kurumun daha katma değerli hale dönüşmesine yardımcı olur. Pandemi ortamında gelen bu başarı, istenildiğinde her şeyin yapılabileceğini göstermesi bakımından da değerlidir. Üreten, araştıran, geliştiren, fırsatlar yaratarak yeni başarılara zemin hazırlayan akademik personelimizi ve öğrencilerimizi bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:52