banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesinde ‘Söyleyemediklerimizi Çizelim’ Etkinliği

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından anneler günü nedeniyle ‘Söyleyemediklerimizi Çizelim’ adlı etkinlik düzenlendi. 

Gümüşhane Üniversitesi 18.05.2019, 14:38
Gümüşhane Üniversitesinde ‘Söyleyemediklerimizi Çizelim’ Etkinliği
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından anneler günü nedeniyle ‘Söyleyemediklerimizi Çizelim’ adlı etkinlik düzenlendi. 

Şiran Belediyesi Kültür salonunda özel Küratör İsmet Gündüz’ün desteği ile düzenlenen etkinliğe Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Belediye Başkanı Mutlu Özel, Yüksekokul müdürü Doç. Dr. Kemal Kurt, Şiranlı anneler ve okul öğrencileri katıldı. 

Şiran halkının da davetli olduğu etkinlik kapsamında 20 metrekarelik tual bez açılarak annelere sevgilerin sanat yolu ile tuallere yansıtıldığı resimler yapıldı. Aynı zamanda anneler gününün bir gün değil, sonsuzluğu temsil etmesi adına Şiran ilçesine bağlı köylerde ve şehir merkezinde yapılmış olan çeşitli fotoğraf çekimleri kanvas tablolara işlenerek sergilendi. 

Etkinlik kapsamında, Mithat Paşa İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları, Dr. Öğr. Üyesi Sefa Erbaş tarafından yapılan “Bir Eğitimci Olarak Anne” temalı söyleşi, Arş. Gör. Dilara Bal tarafından yapılan keman dinletisinin yanı sıra, Şiranlı anne Selma Tuncer ve okul öğrencisi Şerife Şimşek ile müzik dinletisi gerçekleştirildi. Etkinlik, vatan için gözünü kırpmadan canını feda eden şehit annesi ve eşlerine ödüller takdim edilmesiyle sona erdi.

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Dün, bugün ve yarın en önemli varlıklarımızın başında gelecek olan annelerimiz için yapılan bu ‘Söyleyemediklerimizi Çizelim’ isimli etkinlik için öncelikle Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizi kutluyorum. Annelerimize verilebilecek en sıra dışı hediyeyi verdiler. Etkinlik kapsamında şehit annelerimiz ve eşlerinin de bulunması bizler için çok sevindirici bir durum oldu. Etkinlikte emeği geçen katkı sunan Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademik, idari personelimize ve tüm Şiran halkına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:32
Öğle 12:26
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:37