banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi Voleybol Erkek Takımı Şampiyon Oldu

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Erkek Voleybol Takımı, 9-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Birinciliği” turnuvasında rakiplerine hiç set vermeden şampiyon oldu.

Gümüşhane Üniversitesi 17.12.2019, 23:04 19.12.2019, 16:25
Gümüşhane Üniversitesi Voleybol Erkek Takımı Şampiyon Oldu
banner400

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 09-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Birinciliği” turnuvasına altı üniversitenin erkek voleybol takımları katıldı. Katıldığı 5 maçtan da rakiplerine hiç set vermeden 3-0 galip gelen Üniversitemiz Erkek Voleybol Takımı finalde karşılaştığı Bayburt Üniversitesi ile de maçı 3-0 bitirerek, turnuvanın şampiyonu oldu. Final mücadelesini başarılı bir oyun sergileyerek tamamlayan üniversitemiz, Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Birinciliği turnuvasını birinci sırada bitirdi. Böylelikle şampiyon olan takımımız, önümüzdeki yıl Üniversitemizi ve Gümüşhane'yi 1’inci Lig şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.


Yakaladıkları bu başarıyı Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile paylaşan öğrenciler ve hocaları BESYO salonunda düzenledikleri bir törende galibiyet pastasını keserek kutladılar. Düzenlenen kutlamada üniversitemizin her alanda çok başarılı işler yaptığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek duygularını “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Erkek Voleybol Takımımızın şampiyonluk elde etmesi bizleri gururlandırdı. Gümüşhane Üniversitesi olarak sporun ve sporcunun daima başarılı olması için yanında ve destekçisi olacağız. Bu başarı sadece üniversitemizin değil, aynı zamanda Gümüşhanemizin de başarısıdır. Gümüşhane şartlarında birtakım imkânsızlıklarımız var; ama biraz kabiliyetimiz varsa çok çalışarak o imkânsızlıkları en aza indirebiliyoruz. Bizler de imkânlarımız dahilinde takımlarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Seneye inşallah bu takımımız 1’inci Lig müsabakalarında gururla bizleri temsil edecektir. Takımımızın başarılı olmasında emeği geçen başta BESYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz Albayrak olmak üzere tüm akademik, idari kadromuzu ve sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” sözleriyle ifade etti.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52