banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi'nde "Kariyer Sohbetleri" Etkinliği Gerçekleştirildi

Gümüşhane Üniversitesi Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen "Kariyer Sohbetleri" etkinliği, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Gümüşhane Üniversitesi 29.05.2024, 09:47
Gümüşhane Üniversitesi'nde "Kariyer Sohbetleri" Etkinliği Gerçekleştirildi
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen "Kariyer Sohbetleri" etkinliği, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferkan Sipahi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz, Strateji Daire Başkanı Onur Kaya, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Özcan, 2020 yılından bu yana Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisiyle koordineli bir şekilde üniversite öğrencilerinin kariyer gelişimlerine katkı sağladıklarını söyledi. Özcan, yıl içinde yeni iş fikirleri, girişimcilik ve kariyer ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini ve bu kapsamda Yetenek Kapısı uygulaması, Ulusal Staj Programı ve DOKKAF Bölgesel Kariyer Fuarını her yıl gerçekleştirdiklerini belirtti.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nafiz Maden'in oturum başkanlığında "Kamuda İç Denetim ve Önemi, Kamuda Kariyer Uzman Yardımcılığı ve Kariyer Uzmanlığı, Maden Mevzuatı Kapsamında Maden ve Jeoloji Mühendislikleri" konulu oturumlar gerçekleştirildi.

Maden ve Petrol Uzmanlarından Akın Akbulut, "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Tanıtımı" ve Ali Koray Özdoğan ise "Kamuda Kariyer Uzman Yardımcılığı ve Kariyer Uzmanlığı" konulu sunumlar yaptılar. İç Denetim Birimi Başkanı Dr. Behzat Gökçen Doğan da "Kamuda İç Denetim ve Önemi" ile "Maden Mevzuatı Kapsamında Maden ve Jeoloji Mühendislikleri" başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Etkinlik soru-cevap bölümünün ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferkan Sipahi tarafından katılımcılara teşekkür plaketi verilerek sona erdi.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Üniversite hayatı, sadece dersleri dinlemek ve sınavlara hazırlanmakla sınırlı değildir. Bizler, gençlerimizin sadece akademik olarak değil, aynı zamanda kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek için çaba sarf etmekteyiz. Üniversitemiz, sadece eğitim veren bir kurum olmanın ötesinde, öğrencilerinin geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olacak bir eğitim yuvasıdır. Kariyer Sohbetleri gibi etkinliklerimizi de bu amaç doğrultusunda düzenlenmekteyiz. Öğrencilerimize mesleki hayatlarında karşılaşabilecek durumlar hakkında faydalı bilgilerin verildiği programın düzenlenmesinde başta emeği geçen Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Ali Özcan olmak üzere katkıda bulunan değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyorum."

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49