banner333

banner309

Gümüşhane Üniversitesi Dijital İmkanlarını Öğrencilerin Kullanımına Açtı

Gümüşhane Üniversitesi dijital alt yapısı ve kütüphanesini tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına sundu.

Gümüşhane Üniversitesi 02.06.2020, 13:11
Gümüşhane Üniversitesi Dijital İmkanlarını Öğrencilerin Kullanımına Açtı
banner400

Yükseköğretim Kurulu’nun COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında aldığı kararla tüm üniversite öğrencilerinin sınavlarının uzaktan eğitim imkanları kullanılarak yapılması konusunda Gümüşhane Üniversitesi dijital alt yapısı ve kütüphanesini tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına sundu.

Gümüşhane Üniversitesi’nin merkez kampüs ve ilçelerindeki yerleşkelerinde bulunan bilgisayar, internet ve kütüphane olanakları, Gümüşhane sınırları içerisinde ikamet eden internet alt yapısı ve teknik imkanı olmayan tüm üniversite öğrencilerinin COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılacak bahar dönemi uzaktan eğitim sınavlarına sorunsuz bir şekilde katılabilmeleri için Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği tedbirlere uyulmak şartı ile kullanımına açıldı.

Üniversitenin internet sitesinde Rektör Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek imzasıyla yer alan duyuruya göre Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirilecek tüm sınavlara girecek üniversite öğrencilerinin 9.00-17.00 saatleri arasında üniversite yerleşkelerindeki dijital imkanlardan ve kütüphaneden yararlanmak için sınavlarından bir gün önce ilgili birim ile iletişime geçip randevu almaları gerekiyor.

Rektör Zeybek, “Gümüşhane Üniversitesi olarak tüm üniversite öğrencilerine bu süreçte destek olmaya devam ediyor, başarılar ve sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:03
Güneş 04:52
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:46
Yatsı 21:27