banner333

banner309

Milli Eğitim’de Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Eğitim 19.11.2020, 09:18
Milli Eğitim’de Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
banner400

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında Müdür Yardımcıları Mesut Olgun ve Musa Uncu, Şube Müdürleri Onur Aydın, İlyas Günay, Selahattin Yüzgeç, Oltan Balyemez ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Covid-19 pandemi sürecinde geçen 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk ara tatil dönemine kadar geçen sürecin değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıda uzaktan eğitim süreci, Covid-19 tedbirleri, 8 ve 12. Sınıfa yönelik açılan destekleme ve yetiştirme kursları, yeni değişen mevzuat, TYP, Okul pansiyonları ve okullarda uygulanan projeler ile ilgili genel değerlendirilmelerde bulunuldu.

“Tüm Personelimize Teşekkür Ediyorum”

Pandemi sürecinde okul ve kurumların tamamının dezenfekte edildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Kurumlarımızda dezenfeksiyon noktaları oluşturularak öğrencilerimizi bilgilendirme amacıyla uyarı levhaları ve afişleri hazırlandı. Kuralların uygulanması için gerekli tedbirler alındı. Aynı zamanda okullarımızda EBA destek noktaları oluşturarak internet ve bilgisayarı olmayan öğrencilerimizin uzaktan eğitimlerini tamamlamalarına imkân sağladık. Pandemi sürecinde özverili çalışmaları ve gayretlerinden dolayı okul idarecilerimiz başta olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

“25 Köyümüze İnternet Altyapısı Götürdük”

Doğan, “Elimizdeki kazanımlarla EBA, EBA TV vb gibi araçlarla eğitime başladık ve devam ediyoruz. Haftada iki gün okula gelen öğrencilerle koruması açısından lokal çalışmalarımız var. 25 e yakın köyümüze internet altyapısı götürdük. İnşallah yüz yüze eğitim süreci arttıkça öğrencilerin tamamı ile eğitim yapacağız. Vaka sayıları gittikçe ülkemizde artıyor. Okullarımız ve kurumlarımız sokaklardan daha güvenli olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

“Gümüşhane Lisesi Eğitim Öğretime Hazır”

Konuşmasında eğitimin çocukların geleceği açısından vazgeçilmez bir durum olduğunu, savaşlarda bile eğitimin ihmal edilmediğini kaydeden Doğan, “Geçmiş tarih içerisinden onlarca, yüzlerce salgın olmuş şuanda bunun en kapsamlı olan sürecin içerisinde yaşıyoruz. Kovid-19 örneğinde de bunu çok yakın bir şekilde gördük bir kaç ay içerisinden tüm dünyayı eş zamanlı olarak etkisi altına aldı. Kovid-19 hastalığından kurtulmuş bir şekilde yeni eğitim öğretim yılına başlamayı umut ettik, takvimler buna göre belirlendi ancak gördük ki bu konu 5-6 aylık, 1 yıllık mesele değil. Ağustos ayından bu yana yapılan çalışmalar hazırlık dönemini kapsadı. Bakanlığımız bu süre içerisinde yüz yüze eğitim sınıf düzeylerimiz sürekli arttı. Birinci sınıflardan başladık daha sonra mesleki eğitimin tüm sınıf düzeylerinde devam ettik 7- 8 ve 12 sınıf öğrencilerimize destekleme kursları ile başladı. Okulları ile buluşamayan temel eğitim seviyesinde 6 ve 7, ortaöğretim seviyesinde 10-11 sınıf öğrencilerimiz 7-8 aydır okulları ile buluşamadı. Bakanlığımızda açıklama yaptığı gibi umudumuz beklentimiz bu çocuklarımızın da bir an önce sürece katılmasıdır. Hayat her şekilde devam ediyor. Çocuklarımızın sınav gerçeği var 8 ve 12. sınıflarımızın ayrı bir kaidesi, endişesi var. Destekleme kurslarımız devam ediyor. Okullarımızın deneme sınavları takip ediliyor. Gümüşhane Lisemizi eğitim öğretime hazırladık. Spor Lisemizi kampüs alanı içerisinde aldık. Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin pansiyonu Spor Lisesi olarak tahsisi edildi. Üst katlar yine pansiyon olarak kullanılacak. İlimize hayırlı olsun. İnşallah süreç içerisinde iyileştirmelerle beraber oturaklı bir hal alacak. Özel Eğitim Anaokulumuzu bu yıl ilimize kazandırdık. İnşallah en kısa zamanda okulumuzun ihale süreçlerini tamamlayıp okulumuzu başlatacağız. 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili etkinlikler ve programlarımız olacak. Şehit öğretmenimiz Necmettin Öğretmen şahsında tüm şehit öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum, hasta olanlara şifalar diliyorum. Bu noktada aktif çalışmalar içerisinde yer alan öğretmen arkadaşlarımıza da ve sizlere başarılar diliyor, sağlıklı sıhhatli geçireceğimiz bir dönem olsun inşallah. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, inşallah birinci aradan sonra daha güçlü başlamayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin birimleri ile ilgili bilgileri aktarması ile sona erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50